Miért szeretjük jobban a keserű sört és kávét, mint az édes italokat?
Amerikai kutatók a legújabb tanulmányukban arra jutottak: azért az érzésért isszuk inkább az italokat, amelyet okoznak, mint az ízük miatt.
Amerikai kutatók a legújabb tanulmányukban arra jutottak: azért az érzésért isszuk inkább az italokat, amelyet okoznak, mint az ízük miatt.
Óvatosságra inti a vásárlókat a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a tökvásárlással kapcsolatban. Azt írják, az őszi időszakban a hazai piacok és áruházak kínálatában is egyre nagyobb számban jelennek meg a tökfélék, közülük azonban nem mindegyik ehető.
Csökkenő értékesítés, változatlan dobogósok a prémium kategóriákban – ez jellemezte 2013-ban a magyarországi szeszpiacot. Bár a 2012-es statisztikákkal ellentétben tavaly a prémium kategóriás italok forgalma is csökkenő tendenciát mutatott, a keserűhöz, a pálinkához és a skótok tüzes vízéhez ragaszkodunk.
Nevével és az országában uralkodó légkörrel tréfálkozott szerdán a június 17-i, újabb választásokig Görögországot kormányzó "ügyeletes" miniszterelnök, Panajotisz Pikramenosz, akinek a neve "keserűt" jelent.
Az eddigi öt alapízhez egy újabbat javasolnak ausztrál kutatók, akiknek hétfőn közzétett eredményei szerint az ember ízként ismeri fel a zsírt.
Müncheni élelmiszerkémikusok rájöttek, hogy az ember a nyelv mely érzékelőivel észleli, és hogyan dolgozza fel a sör keserű ízét.