Megpuccsolhatta Gabon vezetését a hadsereg
A hadsereg lezárta a határokat, az ország legitim vezetése pedig még nem adott ki nyilatkozatot arról, hogy mi is történt éjszaka.
A hadsereg lezárta a határokat, az ország legitim vezetése pedig még nem adott ki nyilatkozatot arról, hogy mi is történt éjszaka.
Egyedüli magyar volt az afrikai országban, hazajutása pluszköltségeit neki kell állnia.
Az egykori francia gyarmaton elkövetett puccs miatt már regionális háború fenyeget Nyugat-Afrikában.
Egy ideig úgy tűnt, hogy a hadsereg nem támogatja a puccsistákat, csütörtök reggel kiderült, hogy mégis.
A Nigerrel szomszédos Maliban és Burkina Fasóban az utóbbi években több katonai puccs is történt, a régió nagyon instabil és a Wagner-csoport is aktív a térségben.
A Wagner vezetője és Oroszoroszág elnöke június 29-én találkoztak egymással Moszkvában.
Putyin egykori szövetségese lázadása után elhagyta Oroszországot – néhány órával azután, hogy az orosz elnök a lázadók büntetését ígérte meg.
A katonai puccsok és puccskísérletek száma Afrikában az idén ugyanolyan magasra emelkedett, mint a gyarmati uralom lezárása utáni időkben. Az utóbbi évtizedek demokratikus folyamatainak megbicsaklása azért is aggasztó, mert a kontinens népessége rohamosan nő, és Afrikát sújtja leginkább a klímaváltozás.
Újra kaotikus helyzet alakult ki Afrika egyik legnagyobb országában: három év alatt a harmadik olyan konfliktus bontakozott ki az ország katonasága és a civilek között, ami pillanatok alatt polgárháborúhoz vezethet és olybá tűnik, hogy nem lesz olyan nagyhatalom, ami ezt megakadályozza.
Úgy tudni, házi őrizet alá került a miniszterelnök, Abdullah Hamdok is.
Vasárnap katonai puccsot hajtottak végre a nyugat-afrikai Guineában. Az elnököt fegyveresek őrzik, a katonaság vezetője pedig szenvedélyes beszédet mondott. Az ország mintha velük érezne, ám az ország jövője szempontjából a legfontosabb kérdés még megválaszolatlan.