Annyira fontosak nekünk az emberi kapcsolatok, hogy éhezünk egymásra
A közösséghez tartozás emberi szükségletünk.
A közösséghez tartozás emberi szükségletünk.
Az amerikai járványügyi és betegségmegelőzési központ megváltoztatta a karanténra vonatkozó előírását, ami vitát váltott ki az egészségügyi szakemberek között.
Ha egy olasz hangyát összeraknak egy portugállal, a rovarok úgy viselkednek, mint ha testvérek lennének ugyanabból a kolóniából. De van, amiben jobban hasonlítanak az emberre: rosszul tűrik az egyedüllétet. Az elmúlt időszakban több kísérlet is érdekes eredménnyel szolgált a hangyákról.
A szigorítás célja, hogy a világban esetleg létező, de még nem azonosított vírusmutációk ne juthassanak be a szigetországba.
Máshogy gondolunk már a robotokra, mint a járvány előtt.
A koronavírus hazai halálos áldozatai közül 260 kórházi fertőzésként kapta el a betegséget, ami nemcsak önmagában, hanem a korábbi kórházi fertőzési adatokhoz képest is kiemelkedő szám. Ez nem csak magyar jelenség, kérdés azonban, hogy egy esetleges második hullám esetén mit lehet tenni a járvány kordában tartása érdekében. Erre az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem válaszolt, ezért szakértőkkel beszéltük át a lehetőségeket.
Életünk jórészt a digitális platformokra kényszerült, most igazán fontos kérdés, tudjuk-e jól használni azokaz. Képesek vagyunk-e tudatosan kezelni online létünket? Mik lesznek a következményei, ha a korábbiakhoz képest nagyobb engedményekre kényszerülünk? Hogyan lehet felkészülni a digitális utóhatásokra, és egyensúlyt teremteni úgy, hogy még jó ideig “kettős” életet élünk?
A mobil vécé szaga átjárta az egész szobát a beteg szerint, aki a fürdést is csak úgy tudta megoldani, hogy a kukába állva kancsóval öntötte magára a hideg vizet.
A múlt század elején kitört spanyolnátha-járvány adatait elemző kutatók szerint azokban a városokban, ahol már korán és általános izolációt rendeltek el, valamint megelőző intézkedéseket hoztak, a betegség halálozási aránya 30-50 százalékkal alacsonyabb volt a többi városhoz képest.
A CNN vendégeként Bill Gates egy sokakat foglalkoztató kérdésre is megpróbált választ adni: meddig tarthat még a koronavírus-járvány?
Matthew McConaughey önkéntes száműzetése tarol.