Tudósok állítják: ma is élhetnek dinoszauruszok, persze nem a Földön – de akkor hol?
Sokat számít, mi után kutatunk a távoli exobolygókon, és akár még az is lehetséges, hogy olyat találunk, ahol az egykori földi élethez hasonló zajlik le épp.
Sokat számít, mi után kutatunk a távoli exobolygókon, és akár még az is lehetséges, hogy olyat találunk, ahol az egykori földi élethez hasonló zajlik le épp.
Mexikói orvosok vizsgálták a Jaime Maussan UFO-hívő újságíró által földönkívüliekként bemutatott maradványokat, és most azzal keltettek nagy feltűnést, hogy szerintük kizárható az emberi eredet.
Olyan szoftvert fejlesztettek a Cornell Egyetem munkatársai, mellyel minden korábbinál hatékonyabban lehet az idegen életformák üzeneteit észlelni.
A Jeruzsálemi Héber Egyetem kutatói szerint a földi technológia túlságosan fejletlen ahhoz, hogy az idegen civilizációk érdeklődését felkeltse.
Ha létezik odakint civilizált életforma, nem elhanyagolható kockázat az sem, hogy ez a faj sokkal fejlettebb – az pedig korántsem veszélytelen tényező a brit kutatók szerint.
A Négyzetkilométeres Hálózat (Square Kilometre Array Observatory) eszközök tízezreivel igyekszik majd rádiójeleket befogni, így a kutatók szerint arra is esély nyílik, hogy tisztázzuk a nagy kérdést: van-e odakint értelmes élet?
Bill Nelson nem hiszi, hogy csak a mi a bolygónkon alakult ki civilizált és szervezett élet. A NASA új igazgatója nem először beszél erről az elméletéről.
Ehhez persze tudni kellene, létezik-e egyáltalán fejlett civilizáció odakint. A kutatók mindenesetre hangsúlyozzák: butaság azt hinni, hogy csak a Földön alakulhatott ki értelmes élet.
Egy nemzetközi kutatócsoport szerint nem zárható ki, hogy az értelmes élet a világegyetem távoli részein is kialakulhatott, és ha így van, akár a miénknél sokkal jobb technológiai fejlettségig is eljuthatott.
Hubay György előállt a szerinte legegyszerűbb értelmezéssel.
Az izraeli űrprogram egykori vezetője egy interjúban mesélt róla, milyen “titkokat” ismer. Aztán bemutatta egy újabb könyvét.
Egy fotós megkérdőjelezhetetlen bizonyítékokkal szolgált arról, hogy a utahi fémoszlopot nem idegenek, hanem nagyon is emberek tüntették el.