Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#generációváltás

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz

„Száz éve Eger leghatékonyabb marketingese Gárdonyi Géza, viszont ma már ez nem elég"

Ózdról, Ausztráliából és Olaszországból indultak el egy család tagjai, hogy aztán mind Egerben kössenek ki: a város első teljes egészében magánkézben működő szállodáját építették, bővítették és újítják meg több mint harminc éve folyamatosan. Miért jártak a Hotel Korona csodájára a nyitáskor, hogyan vészelték át a Covidot, hogyan segíti őket a mesterséges intelligencia, és mi vár a család negyedik generációjára? A generációk együttműködését bemutató sorozatunk második részében a Hotel Koronában jártunk.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz

Nappali fikuszokkal, kávézóasztallal és CNC-gépekkel: így lép ki a világpiacra egy békéscsabai cég

Egy kisvállalkozás tönkretehet egy családot, Losoncziéknál azonban ennek az ellenkezője történt: szerszámgyártó cégük, a békéscsabai Losonczi Innovation Kft. összekovácsolta őket, egy olyan közösséggé, ahol nemcsak a gyerekek a családtagok, de azok is, akik velük dolgoznak. Többgenerációs családi cégeket bemutató sorozatunk első része.

hvg360 Bozsogi Tamás

A családi vagyon sikeres átörökítése átgondolt tervezést igényel – és még így is jöhetnek meglepetések

Magyarországra nem jellemzők a több évtizedes múltra visszatekintő családi vállalkozások, ezért az átadás-átvétel kultúrája sincs meg, írja sorozatában private banking-szakértőnk, ám, teszi hozzá, a családi vagyonkezelés ennek a szakadéknak az áthidalására is alkalmas. Azonban még az alapos, nem megspórolt előkészületek esetén is jöhet egy elégedetlenkedő családtag az örökösök közül, vagy egy korábban támogató, az átmenetben viszont hirtelen teljesíthetetlen követelésekkel előálló üzlettárs átadói oldalon.

hvg360 Bozsogi Tamás

Sok szűk esztendő: egy tökéletes állapotú céget is két vállra fektet az elhúzódó hagyatéki eljárás

Óriási kockázatokat hordozhat egy cégnél az előkészítetlen generációs átmenet. Érdemes időben végiggondolni, hogy ki kezelje a számlát, ha egy családi cég családfő-tulajdonosa elmúlt 60 éves. Milyen megoldásokkal biztosítható a családi cég működtetése, ha baj éri a számla kezelőjét? Hogyan kerülhető el, hogy a családi vagyon a hagyatéki eljárás végéig keringjen a rendszerben?

Gazdaság Gonda Gréta

„Ez egy űrhajó ahhoz képest, amivel a belépéskor szembesültem"

Amikor Lévai Bálint 2010-ben csatlakozott a BioTechUSA-hoz, összesen 60-an dolgoztak a cégnél, ekkor az árbevétel 4 milliárd forint volt, később, amikor 2014-ben cégvezető lett, már 120 munkatársért felelt, és 7 milliárd forintos árbevétel mellett vette át a céget édesapjától. Mára ezek a számok megsokszorozódtak: 1800-an dolgoznak a BioTechUSA-nál, ami 80 milliárd forintos árbevételt tud felmutatni. Elmesélte, hogyan.

Vállalkozás Balla Györgyi

Virág Judit: "Már nem gondoljuk azt, hogy csak mi tudunk valamit jól megcsinálni"

Amerikai és francia mintára 1998-ban tartották a Virág Judit Galériában az első olyan aukciót, amely már külföldön is megállta volna a helyét. Azóta sok idő eltelt, de a festmény a járvány okozta válság idején is értékállónak bizonyult. Virág Judittal és a róla elnevezett galéria vezetését fokozatosan átvevő Kelen Annával beszélgettünk. Rendszerváltókból generációváltók, 4. rész.

Vállalkozás Dobos Emese

"Az Ilcsi kozmetikumok mindig problémamegoldók voltak, de most már a problémák is mások"

A natúrkozmetikumok trendje az elmúlt években futott fel: és ugyanúgy az ezzel visszaélők kora is eljött. A növényi alapú kozmetikumokat kínáló Ilcsi Szépítő Füvek Kft. története azonban nem új keletű, egészen 1958-ig nyúlik vissza. Molnár Ferenccel, a legendás Ilcsi néni fiával, a natúrkozmetikai cég tulajdonosával ültünk le. Rendszerváltókból generációváltók, 3. rész.

Vállalkozás Szlavkovits Rita

Varga Mihály, a KÉSZ Csoport alapítója: „Nem baj, ha edzésen sírunk, ha utána a meccsen nevetünk"

Negyven éve vannak versenyben, kormányok jöttek-mentek, a KÉSZ Csoport maradt. Az alapító Varga Mihály szerint a hitelesség és a tudás a legfontosabb - a vagyon mellett ezt is örökségül szánja a cégbirodalom alapítója, ezt a Varga Családi Alkotmánnyal kőbe is vésték. Rendszerváltókból generációváltók sorozatunk következő részében azt mutatjuk be, milyen módon igyekszik egyben tartani a négy évtized alatt felépített cégét az alapító.

Vállalkozás Gyükeri Mercédesz

"Egy egoista ember nem való vállalkozónak"

Ki akarna szoftvert vásárolni egy 70 évestől? – vallja Kulcsár Tibor, a Kulcs-Soft alapítója, aki 25 év után adta át a stafétát Szabó Ervinnek, amikor magát már a fejlődés gátjának látta. Mi lett azóta az egy kisszobában indult egyszemélyes bt.-ből tőzsdén jegyzett, milliárdos árbevételű céggé változott Kulcs-Softból, és mivel foglalja le magát az alapító, hogy el tudjon szakadni tőle? Rendszerváltókból generációváltók 1. rész