Orbán már élesíti a fegyvereket az EU elleni harcában
Az EU-ellenesek élére állva igyekszik az újraválasztott magyar miniszterelnök menekülőutat kiépíteni az illiberális rendszere elleni uniós szankciók elől.
Az EU-ellenesek élére állva igyekszik az újraválasztott magyar miniszterelnök menekülőutat kiépíteni az illiberális rendszere elleni uniós szankciók elől.
Csak egyetlen opció nincs az asztalon: hogy marad minden a régiben. Vélemény.
A válás lehetősége jobbá tette a házasságokat. De mi van, amikor országok és népek adják be a válópert?
A magyar közéletben kétféleképpen szokás az Európai Unióra gondolni: dacos dühvel vagy áhítatos tisztelettel. Mindkét viszonyulás az Európai Unió jelenlegi lényegének és a magyar érdekeknek a félreértésén alapszik.
"Ez a kvótarendszer csupán csali, amivel horogra akarják akasztani a tagállamokat, hogy az uniót a föderalizáció irányába tereljék" - mondta egy interjúban a házelnök, aki szerint a kvótával kvázi tartományi sorba taszítják a nemzetállamokat. A Fidesz népszerűségét Kövér részben azzal magyarázza, hogy a kormányzás túl sok erőt vesz el a párttól. Azt is mondta, hogy a Jobbik a baloldal szavazóinak jelentős részét maga mellé tudta állítani.
Sarkozy bukása után korántsem olyan szívélyes a viszony az unió két vezető államfője, a francia elnök és a német kancellár között, ami erősen kihathat az unió jövőjét érintő kérdésekre. Barroso elnök máris feladta a magas labdát a föderalizáció kérdésével, melyben a franciák és a németek gyökeresen ellentétes álláspontot képviselnek.
Oldódjunk már fel egy kicsit, és hagyjuk hátra a dohos szuverenitást. Szép lesz az élet tagköztársaságként!