Itthon MTI 2015. május. 19. 05:49

Kövér rejtett összeesküvést sejt a bevándorlási kvóta mögött

"Ez a kvótarendszer csupán csali, amivel horogra akarják akasztani a tagállamokat, hogy az uniót a föderalizáció irányába tereljék" - mondta egy interjúban a házelnök, aki szerint a kvótával kvázi tartományi sorba taszítják a nemzetállamokat. A Fidesz népszerűségét Kövér részben azzal magyarázza, hogy a kormányzás túl sok erőt vesz el a párttól. Azt is mondta, hogy a Jobbik a baloldal szavazóinak jelentős részét maga mellé tudta állítani.

A bevándorlási kvóta bevezetése Európa azon törekvését szolgálja, hogy a nemzetállamokat az Európai Unió bürokráciája alá, kvázi tartományi státusba rendeljék – jelentette ki a keddi Napi Gazdaságnak Kövér László, az Országgyűlés fideszes elnöke.

Halálbüntetés nem kell, de tabuk sem

A menekültstátusra jogosult létszámot nevetségesen alacsony, húszezres kvótában határoznák meg, amelyből Magyarországra mindössze 307 fő jutna, miközben az év első három hónapjában már 43 ezer menedékkérelem érkezett. "Ez a kvótarendszer csupán csali, amivel horogra akarják akasztani a tagállamokat, hogy az uniót a föderalizáció irányába tereljék" – jelentette ki.

MTI / Kovács Attila

A házelnök a halálbüntetésről keresztényi alapon gondolkodik, véleménye szerint az élet szentsége nem engedi meg, hogy mások életét elvegyék. Azoktól viszont, akik ma nem keresztény alapon támadják a kormányfő felvetését, várja, hogy legyenek következetesek, és az eutanázia valamint az abortusz kérdésében is hasonlóan karakteres és radikális álláspontot foglaljanak el. Szerinte nem fogadható el, hogy erről vitatkozni se lehessen, "hiszen ha elfogadjuk, hogy vannak tabukérdések, akkor eljuthatunk odáig, hogy Európában lassan törvényi tilalma is lesz a vitának" – mondta.

"A kormányzás túl sok erőt vesz el a Fidesztől"

A Fidesz népszerűségvesztésével kapcsolatban hangsúlyozta: nem szabad átgondolatlan intézkedésekkel, rossz ötletek bedobásával vagy szükséges és jó döntések rossz kommunikációjával növelni a politikában egyébként is meglévő feszültséget. Véleménye szerint át kell gondolni a párton belüli munkamegosztást is, mert a kormányzás túl sok erőt vesz el a Fidesztől. 

Nem az a kérdés, ki a pártelnök, hanem hogy hogyan sikerül megoldani a munkamegosztást. Mindkét esetben működhet jól és rosszul is a kormány mellett a párt irányítása – reagált arra a kérdésre, van-e szándék a miniszterelnöki és pártelnöki pozíció szétválasztására. Hozzátette, hogy az elnökségben felvetődött ez a kérdés, hiszen mindannyian látják, hogy a kormányzás az 1998-2002 közötti időszakhoz hasonlóan túlságosan igénybe vette a párt erejét. Úgy vélte, sok ember vállalt szerepet államtitkárként vagy más kormányzati pozícióban, akinek a szervezőkészsége, energiája hiányzik a párt működtetésében. 

A Jobbikot Kövér László szerint "nyolc év nemzetietlen és szociálisan tökéletlen kormányzása emelte 2010-re komoly rendszertagadó erővé". A baloldal végzetesnek tűnő megroppanása összefüggésben van azzal, hogy szavazóik jelentős részét a Jobbik maga mellé tudta állítani – mondta a házelnök.

Hirdetés
hvg360 Imre Réka 2025. január. 01. 17:30

„Valamiben meg kell halni” – a férfiak attól félnek, hogy kevésbé lesznek férfiak, ha megbetegszenek

Előbb kezelik magukat népi gyógymódokkal, minthogy elmenjenek az orvoshoz, és sokszor még a pingponglabda méretű daganatokat sem veszik észre magukon. A nevelés, a társadalom, vagy valami más okozza sok férfi orvosfóbiáját? Miért akarnak inkább infarktusban meghalni? Hogyan áll a vastagbéltükrözéshez egy ausztrál és egy magyar férfi? Férfiszorongások az egészségügyben.