A megfelelő mennyiségű folyadékbevitel csökkentheti a szívelégtelenség kialakulásának kockázatát a legfrissebb felmérések szerint. Az azonban nem mindegy, mennyi is a megfelelő mennyiség.
Kánikulában az egyik legfontosabb dolog a folyadékpótlás, ám nem tanácsos a gyerekeknek kizárólag vizet vagy ásványvizet adni, ezek ugyanis nem elegendőek az ásványi anyagok pótlására – közölte a Semmelweis Egyetem.
Leginkább nyáron figyelünk oda a megfelelő folyadékbevitelre, pedig minden évszakban fontos legalább napi 2 liter vizet, vagy más, szintén hidratáló folyadékot inni. Ezzel az ingyenes alkalmazással erre szoktathatja magát.
Egyre nő a vesekövesség előfordulása, a helytelen táplálkozás, az elhízás és a mozgásszegény életmód miatt akár a lakosság öt százaléka érintett lehet – állítják a szakemberek.
A felnőtt magyar lakosság körülbelül negyven százaléka szenved visszérbetegségtől. Az esetek kb. fele elsősorban esztétikai probléma, a másik fele azonban egészségügyi szempontból is kockázatot jelent.
A hőségriadó még mindig tart, és az előrejelzések szerint vasárnapig nem várható enyhülés. Akár munkával telnek a napjaink, akár a vízparton, a Szigeten vagy más fesztiválon szórakozunk, a perzselő hőségben percek alatt leéghetünk, ami első-vagy másodfokú égési sérüléseket okozhat. Ilyenkor a napszúrás is fenyeget bennünket, de olyan kevésbé közismert, hőség okozta betegségeket is begyűjthetünk, mint a hőkollapszus vagy a hőkimerülés. – Összegyűjtöttük az 5 leggyakoribb kánikulabetegséget, és azt, ahogy hatékonyan védekezhetünk ellenük.
A megfelelő mennyiségű és minőségű folyadékbevitelre nem lehet elég figyelmet fordítani, különösen kánikula idején. A víz elengedhetetlen szerepet játszik szervezetünk működésében, többek között biztosítja a vérkeringést, szabályozza a vérnyomást, biztosítja az ízületek működését és a test belső hőmérsékletét. A nyári hőségben éppen ezért ajánlott naponta legalább 2, 2 és fél liter folyadékot fogyasztani. De mit tegyünk, ha már nagyon unjuk a vizet?
Egyszerű intravénás folyadékpótlással sok ebolás beteg élete megmenthető lenne Nyugat-Afrikában – vélik brit és dán kutatók. Erről szóló tanulmányukat a The Lancet legújabb számában tették közzé.