Sikerült lefagyasztani és felengedni egy emberi agyszövetet úgy, hogy közben nem halt el
Kínai kutatók olyan eredményt értek el az agykutatás terén, ami forradalmat hozhat a különféle neurológiai állapotok viszgálatában.
Kínai kutatók olyan eredményt értek el az agykutatás terén, ami forradalmat hozhat a különféle neurológiai állapotok viszgálatában.
Akár 100 napig is tárolhatóak lehetnek a felajánlott szervek a Minnesotai Egyetem tudósai által kifejlesztett új eljárásnak köszönhetően.
A békasperma lefagyasztásával őriznék meg a különösen veszélyeztetett állatfajok genetikai sokféleségét; ezek hosszú távú tárolása sokaknak jól jöhet az állatvilágban.
Az Alcor krionikusan kezelt páciensei néhány évtized múlva újabb esélyt kaphatnak az életre.
Két vesedaganatos beteget kezeltek az eljárással még decemberben, a februári kontrollvizsgálat eredménye megnyugtató eredményt hozott.
Találunk egy kedvünkre való receptet, ugyancsak ígéretesnek tűnik a végeredmény, de ott marad a nyakunkon felhasználatlanul pár tojásfehérje. Nemcsak a húsvéti nagy sütés-főzés előtt érdemes tudni, hogy mennyi ideig és hogyan tároljuk, mi készülhet belőle a habcsókon túl. Ami azért mostanság nem annyira aktuális…
A tetszhalott állapot fogalma hamarosan átkerülhet a tudományos fantasztikus filmek világából a valóságba, mert amerikai traumasebészek megkezdik új eljárásuk tesztjét, amelyben életveszélyesen sérült emberek testhőmérsékletét gyors ütemben 10 Celsius-fok alá hűtik abban a reményben, hogy az így megnyert időben sikerül megmenteniük a páciensek életét.
Tény: az otthoni, meghitt mécsesezésre, gyertyázásra rá lehet kattanni.
Nyár elejétől igazi íz-és színkavalkád vár bennünket a kertekben és a piacokon. Sorra érnek a zamatos, illatos, vitamindús gyümölcsök és zöldségek. Piros színükkel hívogatnak a paradicsomok, a haragos zöld és napsárga paprika harsog a fogunk alatt, a vasárnapi rántott hús mellett friss, fokhagymás uborkasaláta ingerkedik. De hogy menthetnénk át mindezt télre, hogy ne csak emlék legyen?
Korunk őrülete a fogyókúra, amely számtalan formában bolondítja meg a tömegeket. Az idealizált formákhoz való ragaszkodás a modern kor igénye, amelyre természetesen komoly üzlet épült. Most éppen egy egészen új vállalkozást ismerhetünk meg, a fagyasztással történő fogyást. Ijesztő?
Ahogy lehetőség van a sperma lefagyasztására és tárolására, ugyanúgy megtehetjük ezt a köldökzsinórvérből nyert őssejtekkel is. Noha a remények szerint később számos betegség gyógyításában megoldást jelenthetnek az így nyert sejtek, egyelőre kevés az érdeklődő és nagy a tájékozatlanság. Az egyik, őssejteket tároló magyarországi intézményben érdeklődtünk.