Hozzányúlt az extraprofitadóhoz a kormány, kijavítottak egy hibát is
A Magyar Közlönyben csütörtök este megjelent a kormányzati szlengben extraprofitadónak csúfolt különadók új verziója a 2025-ös szabályokról.
A Magyar Közlönyben csütörtök este megjelent a kormányzati szlengben extraprofitadónak csúfolt különadók új verziója a 2025-ös szabályokról.
A jelenleg 40 százalékos terhek a remények szerint 20 százalékra eshetnek vissza 2025-től.
Nem csak azok fizetnek többet, akik balesetet okoztak. A biztosítók igyekeznek a különadó miatti eredmény-csökkenésüket kompenzálni, ebből adódhat a biztosítások kimagasló díjemelkedése.
Megnézték, hogyan hatnak a legnagyobb hazai tőzsdei cégekre a meglévő és újabb különadók. A többségének gyenge a P/E értéke, és a magyar gazdaság sem ettől fog élénkülni.
A sorozatos kormányzati terhek és intézkedések kiszámíthatatlansága jelentősen korlátozza a bankszektor hitelezési képességét, nemzetközi versenyképességét és gazdaságélénkítő szerepét – jelentik ki.
A nemzetgazdasági miniszter szerint ahol nincs extraprofit, ott "meg kell nézni, hogy az a kivezetés indokolt-e".
Hibás üzleti döntések, és nem a különadó miatt veszteséges a SPAR a Nézőpont Intézet szerint. Két másik (pont nem veszteséges) kiskerlánccal hasonlították össze, és csak azokat az adatokat, amik pont az ügy kormányzati olvasatát igazolják.
Az extraprofitadó mellett is soha nem látott nyereséget ért el a hazai bankszektor, ez azonban nem a banki alaptevékenységeknek köszönhető elsősorban.
Az áruházlánc szerint a különadó diszkriminatív és jogellenes.
2022-ig csökkent a hazai adótípusok száma, az extraprofitadók azonban fordítottak a trenden, idén már 61 adótípust fizethetünk Magyarországon.
A fapados légitársaság jogerősen is megnyerte a Fogyasztóvédelmi Hivatal elleni perét, nem kell 300 milliós bírságot fizetnie.
Az extraprofitadó beleszámít a globális minimumadóba, így valójában a gyártók adóterhei nem nőnek, és a költségvetés sem esik el bevételtől. A Richter közölte is, hogy számításai szerint ez nem lesz pluszteher.