Etikai vétség miatt indult eljárás Nagy László ellen
Az eljárást a MOL-Pick-Szeged kezdeményezte a Magyar Kézilabda-szövetségnél.
Az eljárást a MOL-Pick-Szeged kezdeményezte a Magyar Kézilabda-szövetségnél.
Az LMP elnökségi tagja a Momentum egyik júliusi rendezvényén részegen balhézott, és állítólag két embert is zaklatott.
A jövőre nézve is aggályos határozatot hozott a Magyar Orvosi Kamara, amely előszeretettel hárítja az etikai eljárásokat azzal, hogy előbb megvárja az az orvosok ellen indított büntetőügy végét. Most egy nőgyógyászt jogerősen elítélték, ám a kamara etikai bizottsága hiába mondja ki, hogy az elkövetett csalások súlyos etikai vétségnek minősülnek, abszurd jogi helyzetre hivatkozva megszüntették az eljárást az orvos ellen. Azonban a TASZ szakértője szerint dönthetett volna máshogyan is a testület.
A hálapénzes veszprémi onkológus-nőgyógyász ügye után újabb orvosper zajlott a napokban; Vereczkey Attila és két társa csalásért állt bíróság elé. A szülésznek nem ez volt az első zűrös ügye.
A jogerősen elítélt orvos operációkért 150 ezer, a vizsgálatokért pedig 15 ezer forintot kért el a betegektől. Az egészségügyi kamarák működését szabályozó törvény szerint már gyanú esetén is kötelező lefolytatni az etikai eljárást.
Vajon ki olvashat a jegybankelnök fejére etikai vétséget, ha – netán – ilyet követne el? Kiderült, hogy nagyjából senki: az MNB felügyelőbizottsága csak jogi problémákkal foglalkozik, a Matolcsyt kinevező államfő nemhogy nem intézkedhet, de még csak véleményt sem nyilváníthat az állami vezető viselt dolgairól.
Az ELTE etikai bizottsága újra lecsapott, bár a gyakorlatban ez csak egy nyilvános állásfoglalást jelent. Úgy döntöttek, G. Fodor Gábor, a 888.hu főszerkesztője megsértette az egyetem normáit, etikai vétséget követett el két cikk közzétételével. Ezek közül az egyik szexi iráni nőkről, a másik Tóbiás József családjáról szólt. Közben kiderült, hogy GFG már fel is mondott az ELTE-n.
Különvéleményt fogalmazott meg a Magyar Újságírók Országos Szövetségének elnöksége a saját etikai bizottságának döntése után a TV2 Juhász Péterrel készített riportjával kapcsolatban – írja a Nol.hu. Az etikai bizottság szerint az ügyben nem követtek el etikai vétséget, az elnökség viszont úgy véli, hogy igen. Hivatalos álláspontnak inkább az etikai bizottság döntése tekintendő a MÚOSZ elnöke szerint.
Súlyos etikai vétséget követtek el amerikai tudósok Guatemalában az 1940-es években, amikor kísérletben szándékosan fertőztek meg szifilisszel rabokat és pszichiátriai betegeket - derült ki egy szakértői jelentésből.