Videó: 1850 km-es hatótávolsággal és szuperolcsó tankolással jöhet a világ első hidrogénhajtású luxusrepülőgépe
A svájci Sirius Aviation olyan luxusrepülőgépet tervezett, ami rendkívül halk, és képes a függőleges fel- és leszállásra.
A svájci Sirius Aviation olyan luxusrepülőgépet tervezett, ami rendkívül halk, és képes a függőleges fel- és leszállásra.
Már épül a Magnus Aircraft kínai gyára. Elsősorban a kínai, az iráni és afrikai piacokat célozzák.
A német H2FLY 2016 óta végez tesztrepüléseket a HY4 nevű gépével, ám most először emelkedett úgy a magasba a szerkezet, hogy folyékony hidrogént tankoltak bele. Mivel a technológia felskálázható, később a kereskedelmi gépekbe is beépíthetik.
Az amerikai Magpie Aviation szerint vontatni is lehetne az elektromos repülőgépeket, így jóval nagyobb hatótávolságot lehetne elérni, mint amit a mostani akkumulátorok lehetővé tesznek.
Több szempontból is különleges az AMSL Aero repülő autója, melyet a sürgősségi orvosi ellátás mellett számos más területen alkalmaznának.
A brit ZeroAvia egy Dornier 228 típusú repülőgépbe épített be két üzemanyagcellát, valamint néhány lítium-ion akkumulátort, hogy az biztosítsa a repüléshez szükséges energiát.
Az N882EV lajstromjelű gép csupán 8 percet töltött a levegőben, de a repülés így is fontos mérföldkő.
Egy elektromos motor által vezérelt nagy ventilátor működteti majd azt a repülőgépet, amit rövid távú utazásokhoz lehetne igénybe venni a gyártó Faradair szerint. A cég azt ígéri: olcsó lesz.
A Spirit of Innovation nevű szerkezet több sebességrekordot is megdöntött, ezeket pedig a Nemzetközi Repülőszövetség (FAI) is hitelesítette.
Alice, az Eviation Aircraft elektromos repülőgépe a tervek szerint 2024-től szállít majd utasokat.
Egy magyar légiipari innováció törne be a nemzetközi piacra: az Orca nevű cég elektromos, helyből felszállni képes (eVTOL) repülőgépet fejleszt, mely a légimentő szervezeteket támogatná egy költséghatékony és zöld, a helikoptereknél olcsóbb, gyorsabb és egyben biztonságosabb megoldással.
A Zuri még 2017-ben kezdte el fejleszteni a hibrid repülőgépét, néhány hónapja pedig végre a magasba is tudott emelkedni a szerkezet.