Szobrot állítanak Csurka Istvánnak
A szoboravatón beszédet mond Schmidt Mária, aki emlékkonferenciát is szervezett az író-politikusnak.
A szoboravatón beszédet mond Schmidt Mária, aki emlékkonferenciát is szervezett az író-politikusnak.
Kovács Gergő megválasztott XII. kerületi polgármester szerint eddig ez a legkreatívabb ötlet a kerületi turulszobor sorsáról. Ez a MIÉP egyébként, már nem az a MIÉP.
Ahol Karikó méltatásáért fújolás jár, és akiknek Toroczkai sem elég kemény Izrael-ügyben. Nosztalgiaesten sztorizgattak órákon át a Mi Hazánk irodájában és szervezésében a rendszerváltás utáni első jobboldali radikális pártról és vezetőjéről azok, akik még ismerték Csurka Istvánt, vagy közük volt a MIÉP-hez. Zsidó- és LMBTQ-lobbi, nyelvünk helyén vartyogást hallhatunk, népek Krisztusa, Palesztina.
Kíméletlenül őszinte volt, mégis védte politikai ellenfelei emberi méltóságát Tamás Gáspár Miklós, s nem kivételezett Orbánnal sem.
A legnagyobb kormánypárt, az MDF első frakcióvezetője akkoriban úgy értékelt, hogy nem az összes újságíró rokonszenvezik az SZDSZ-szel, hanem csak több, mint velük. A HVG 1990 augusztusában készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül. /// Sorozatunk a modern Magyarország meghatározó évének meghatározó szereplőiről szól.
Az ellenfelek módszeres és gátlástalan lejáratása nem most kezdődött, a fehér terror és a bolsevik hatalom is buzgón élt vele. Ám nem volt tőle mentes a rendszerváltást követő időszak sem.
A jogász, volt MIÉP-politikus és a Fővárosi Közigazgatási Hivatal volt vezetője 52 éves volt.
Most A Művelt Tájékozott Emberért Alapítvány áll nyerésre Csurka István gyermekeivel szemben a Magyar Fórumért folyó csatában.
A MIÉP állásfoglalása egyben azt jelenti, hogy még létezik a párt.
„Rajtam a bélyeg: ügynök, tégla, besúgó, hazaáruló” címmel az irodalmijelen.hu interjút készített új verseskötete apropóján Szokolay Zoltánnal, aki saját bevallása szerint is szorgalmasan írta jelentéseit a pártállami titkosszolgálatoknak. Az MDF színeiben képviselőként és nemzetbizottsági alelnökként is dolgozó tanár-költő kitálal a beszervezéséről, és úgy véli, a rendszerváltás után még sokáig megfigyelték.
Csurka István gyermekei gyakorolják november 15-től az író hagyatékához tartozó szerzői és alapítói jogokat.