Miért van pont ma Csíkszentmihályi Mihály a Google főoldalán?
A magyar-amerikai pszichológus, író és professzor, Csíkszentmihályi Mihály előtt tiszteleg ma a világ több országában is a kereső főoldalán a Google.
A magyar-amerikai pszichológus, író és professzor, Csíkszentmihályi Mihály előtt tiszteleg ma a világ több országában is a kereső főoldalán a Google.
Tíz ponttal nőtt a boldogságindex a világon azóta, hogy beütött a covid, idén is folytatódott a javulás. De Magyarország jelentősen elmarad az átlagtól.
Mit tudnak a finnek az életről, ami miatt folyamatosan az élen végeznek a boldogságfelmérésekben? Frank Martela, a népszerű finn pszichológus elemzése és tanácsai.
Az Oracle ügyfélélmény-kutató csoportja és Gretchen Rubin író új kutatása szerint az emberek azt szeretnék, ha a márkák megmosolyogtatnák és megnevettetnék őket, de az üzleti vezetők félnek a humor alkalmazásától az ügyfélkapcsolatokban. A Happiness Report 14 ország több mint 12 ezer fogyasztójának és üzleti vezetőjének meglátásait tartalmazza, és megállapította, hogy az emberek olyan új élményeket keresnek, amelyek mosolyra és nevetésre késztetik őket. A humort alkalmazó márkákat a fogyasztók hűséggel, jó értékelésekkel és ismételt vásárlásokkal jutalmazzák, és elfordulnak azoktól, amelyek nem így tesznek.
Az agyunk becsap minket akkor, amikor azt próbáljuk megtudni, vajon mi tesz minket boldoggá. Persze kideríthető a dolog, de nem árt hozzá ismerni néhány trükköt.
Az átlag 22 Celsius fokos hőmérsékletben élők a legboldogabbak és a legbarátságosabbak egy új globális kutatás szerint.
Jóléti paradoxonnak is nevezik azt, ami a magyarokkal történik.
Hogy ki mitől lesz boldog, abban sem mi nem fogunk segíteni, sem a boldogságot ígérő könyvek. Van viszont néhány dolog, amelyről a kutatók úgy találták, ez közös a legboldogabb emberekben.