Egész erdőkkel végzett a szú a Harz-hegységben – képeken a pusztítás
A fakéreg alá petéző károsítók főként az aszályban legyengült fákon terjednek megállíthatatlanul, bár idén már kisebb kárt okoztak, hiszen alig maradt fa, amit megrághatnának.
A fakéreg alá petéző károsítók főként az aszályban legyengült fákon terjednek megállíthatatlanul, bár idén már kisebb kárt okoztak, hiszen alig maradt fa, amit megrághatnának.
A japán Kindai Egyetem tudósai négy új apró rovarszerű élőlényt, úgynevezett ugróvillás állatot fedeztek fel. Alig nagyobbak 1 milliméternél, de a környezet fontos részét képezik.
Különleges megoldással álltak elő az amerikai Illinois Egyetem kutatói: a pattanóbogár egyik tulajdonságát megfigyelve építettek meg egy apró robotot, ami képes kis, szűk helyekre is beférni.
A Szingapúri Műszaki Egyetem mérnökei egy speciális eljárást dolgoztak ki, hogy segítsenek leküzdeni a globális élelmezési problémát.
A szakember szerint a jövőben egyre nagyobb gondot okozhatnak a bogárinváziók
A svéd kutatók 30 ezer olyan enzimet találtak a különböző élőlényekben, amelyek segítenek lebontani a műanyagokat.
Ausztráliában, egy véletlennek köszönhetően sikerült videóra venni azt a 6-8 milliméter hosszú rovart, ami egészen szokatlan módon sétálgat a víz felszínén.
Egy törésálló páncéllal rendelkező bogár tanulmányozása segítheti a tartósabb és erősebb repülők, valamint épületek tervezését.
A szarvas álganajtúró nem ürülékből készült golyót hemperget maga előtt, hanem gombát. Most Magyarországon bukkantak egy példányára.
A bogarak 93 százaléka kijutott az őt lenyelő béka emésztőrendszeréből 4 órán belül.
Képes sértetlenül kimenekülni az őt lenyelő békából egy különleges bogár, a Regimbartia attenuata – közölte Sindzsi Szugiura, a japán Kobe Egyetem ökológusa.
Hat órán át képes üzemelni az a miniatűr kamerarendszer, amit a Washingtoni Egyetem kutatói fejlesztettek ki.