Mindenki ettől fél: egy amerikai férfi akkorát tüsszentett, hogy kiszakadt a hasfala
Az orvosok sem gyakran látnak ilyet: rendkívüli következménye lett egy férfi tüsszentésének, de szerencsére végül pozitívan zárult a történet.
Az orvosok sem gyakran látnak ilyet: rendkívüli következménye lett egy férfi tüsszentésének, de szerencsére végül pozitívan zárult a történet.
Az egyre nagyobb problémát jelentő elhízás megoldásának kulcsa lehet az a felfedezés, mely az időszakos böjt hatásait tárta fel az agy és a bélrendszer kapcsolatában.
Különleges, lenyelhető kapszulát fejlesztettek az MIT kutatói – azonban ezúttal nem gyógyszerről van szó, hanem egy olyan eszközről, ami a gyomor-bél traktusból tud különböző létfontosságú életjeleket monitorozni. Ilyen lehet egyebek mellett a pulzusszám, valamint a légzési mintázat figyelése is.
Érdekes felfedezést tettek amerikai kutatók: a teltségérzetben szerepe lehet az ízérzékelésben részt vevő sejtekből érkező jeleknek is, nem csak azoknak, amelyek a belekből erednek.
A visszatérő Clostridioides difficile-fertőzéseket kezelheti egy új gyógyszer, ami most kapott zöld lámpát az amerikai gyógyszerfelügyelettől.
A kutatók szerint a lactobacillus, azaz a tejsavbaktérium állhat a diéta utáni visszahízás mögött, de jó hír, hogy magas fehérjetartalmú étrenddel meg lehet fékezni a hatását.
Azzal, hogy egy tabletta a szájba kerül, majd onnan a gyomorba, egy hihetetlenül összetett folyamatnak tesszük ki a szervezetünket – mutattak rá kutatók.
Egy speciális vegyület révén képesek csökkenteni bizonyos zöldségek, köztük a káposzta, a brokkoli és a kelkáposzta a bélrák kialakulásának kockázatát.
Lefejelés után dulakodás tört ki az FTC barátságos mérkőzésén a törökországi Belekben.
Kétszer halottnak nyilvánították, majd 16 napig kómában feküdt, mégis talpra állt az a fiatal férfi, akit egy 15 tonnás kamion gázolt el Nagy-Britanniában. Lewis Godfreyt megtámadták az utcán, majd az útra lökték, így került a jármű kerekei alá. Belső szerveinek egy részét, köztük a beleit, az útról szedték össze, de végül meg tudták menteni az életét.
Európában minden ötödik-tízedik embernek vannak kisebb-nagyobb kitüremkedések, latinul divertikulumok a belein. Ezekben bármikor előfordulhat gyulladás, mely sok panasszal járhat, de a vegetáriánus étrenden élők között ez lényegesen ritkábban fordul elő.
Gyomor-bélrendszerünkben tízszerte annyi baktérium lakik, mint ahány sejtből van a testünk, ezek a baktériumok befolyásolják az immunrendszerünket, egészségünket, vagy betegségeinket, de az emberszabású élőlények esetében évmilliók óta a gazda szabja meg, milyen baktériumok laknak benne. A korábbi tudományos világképet alaposan fölkavaró eredményeket a PLoS Biology legújabb száma közölte