Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#alváshiány

Sedacur forte

"Iszom egy pohár bort, és beájulok a tévé előtt" – 10 tévhit az alvászavarról

Egy felmérés szerint a magyarok 70 százalékánál jelentkezik valamilyen alvászavar, és az érintetteknek mintegy egyharmada folyamatosan szenved a rossz alvás, vagy éppen az álmatlanság kellemetlen tüneteitől. Az alvászavarral kapcsolatban számos tévhit tartja magát a köztudatban, amelyeket csokorba gyűjtöttünk.

Sedacur forte

Ha rosszul alszik, az a munkáján is meglátszik

Manapság sajnos nagyon sok ember szenved álmatlanságban, pedig az alvás segíti az idegrendszer regenerációját, támogatja az érzelmi egyensúlyt, és javítja a stressztűrő képességet. Az éjszakai pihenés során fokozódik a növekedési hormon termelése, amely fontos a sejtek regenerálódásában. Milyen jelei lehetnek annak, ha rosszul alszunk, és mit tehetünk ellene? Melyek azok a szakmák, ahol kiemelkedő jelentősége van a jó alvásnak? Hogyan lehet áthidalni az éjszakai munka miatt felborult alvásritmust? Ilyen és ehhez hasonló kérdéseknek járunk utána.

Élet+Stílus Vándor Éva

„A téli időszámítás sokkal inkább összhangban van a biológiai ritmusunkkal"

Az óraátállítás tanulságos példája annak, hogy mi történik, ha belenyúlunk az emberek alvásába társadalmi szinten – állítja Sophie Bostock alvásszakértő és alvásterapeuta, aki szeret eljátszani a gondolattal, hogy milyen hatással lenne az emberek együttélésére, ha ténylegesen kipihennék magukat. A Brain Baron a magát alvásevangélistának valló Sophie Bostockkal beszéltünk arról, hogy a technológia hogyan tesz keresztbe az alvásunknak, honnan tudjuk, hogy eleget aludtunk, és miért gondolja, hogy az egyes emberek alvása valójában kollektív erőfeszítés is.