Meglepő derült ki a villámlásról, és jobb lesz, ha beletörődik
A légszennyezettségnek számos káros hatása ismert, de van valami, amire talán kevesen gondolnának: egy friss kutatás szerint még a villámcsapások számát is növelheti.
A légszennyezettségnek számos káros hatása ismert, de van valami, amire talán kevesen gondolnának: egy friss kutatás szerint még a villámcsapások számát is növelheti.
Mint egy légfrissítő spray használata, olyan egyszerű lesz a jövőben mentesíteni a kórokozóktól egy helyiség levegőjét a Reckitt megoldásával.
Egy most megjelent kutatás során lézer segítségével figyelték meg, mi minden száll fel egy WC leöblítésekor a csészéből. Annyit elárulunk, sok minden jó nem.
Nem véletlenül kerül az aeroszolokra a figyelmeztető címke.
A veszélyes anyagok és készítmények mindenhol velünk vannak. Egy átlagos háztartásban is számos olyan szer fordul elő, amelyeknek nem csupán a használata, hanem a tárolása is nagy gondosságot igényel. Nagy mennyiségek esetén mindez fokozottan igaz, nem véletlenül vonatkoznak szigorú előírások a veszélyes áruk raktározására és kezelésére. Ezek betartása azonban óriási felelősség.
A COVID-19 elleni védekezés alapjaiban alakította át mindennapjainkat. Sok új dolgot tanultunk egészségünk megóvásáról, illetve jónéhány olyan, eddig kevésbé szembetűnő higiéniai probléma is végre felszínre került, amire már a járvány előtt is jóval nagyobb figyelmet kellett volna fordítanunk, hiszen ez lesz a kulcsa a biztonságos munkavégzés és oktatás újraindulásának.
Számítások szerint a vírusrészecskék akár 5 perc alatt is átjuthatnak egy másik lakásba az épületek közti csőhálózaton, ha nincs, ami akadályozná a légáramlást.
Négy településen már egészségtelen a levegőminőség a kisméretű aeroszol részecskék (PM2,5) magas tömegkoncentrációja miatt - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) szombaton az MTI-vel. A Főpolgármesteri Hivatal tájékoztatása szerint Budapesten még nincs "szmoghelyzet", de ha nő a légszennyezettség forgalomkorlátozás is lehet.
Kutatók a klímaváltozás és a hurrikánképződés közötti összetett kapcsolatot igyekeztek feltárni.
Egy nemrég megjelent tanulmány szerint van egy lehetséges mód arra, hogy a bolygót megmentsük. A tanulmányt jegyző kutató viszont azt mondja, félreértették a szavait.
Egyre inkább úgy tűnik, természetes módon már nem állítható meg a globális felmelegedés, ehhez valamilyen emberi beavatkozásra lesz szükség. A Harvard kutatói most előálltak egy ötlettel, ami az eddigi megoldásokhoz képest még viszonylag olcsó is lenne.
A NASA közzétett egy pillanatképet arról, milyen is volt néhány napja a bolygónk légkörének szennyezettsége.