24 milliárd kilométerről küldött parancsot a NASA a Voyager–1-nek, megjavult az űrszonda
Bő fél évbe telt, hogy kijavítsa a NASA a Voyager–1 űrszonda hibáját, mostanra azonban mind a négy tudományos műszere megfelelően működik.
Bő fél évbe telt, hogy kijavítsa a NASA a Voyager–1 űrszonda hibáját, mostanra azonban mind a négy tudományos műszere megfelelően működik.
Öt hónap után úgy tűnik, helyreállhat a Voyager-1 működése. Sikeresnek tűnő javítást követően újból használható adatokat küldött a szonda.
Minden jel szerint a memóriarendszer egyik chipjén keletkezett hiba miatt ontott értelmetlen adatokat a Föld felé a Voyager–1 űrszonda. A javítás még hónapokba telhet.
Hamarosan kiderül, javítható-e a Voyager–1 űrszonda, miután hónapok óta csak értelmetlen adatot küldött a Földre.
A NASA Voyager–1 űrszondája három hónapja kezdett el értelmetlen adatokat küldeni a Földre. A hiba megtalálása sem volt egyszerű, javítása még bonyolultabb. Az sem biztos, hogy valaha sikerül.
Probléma adódott a Voyager-1 űrszondával, melynek következtében az nem tud tudományos adatokat továbbítani a Földre – közölte a NASA. A javítás nem lesz egyszerű folyamat, akár hetekbe is telhet.
A NASA mérnökei a Voyager–2 biztonsági rendszere által használt energia egy kis részét átirányították, így az űrszonda mind az öt tudományos műszere működőképes marad 2026-ig.
A NASA szakemberei szerint olyan a Voyager-1 űrszondával beszélgetni, mintha egy másik embernek minden nap csak egy szót mondhatnánk.