Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Tisza_Kata

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Káosz helyett jelen lehetünk a saját életünkben

Ahogy telnek az évek, egyre inkább az lehet a benyomásunk, hogy csak úgy elszalad mellettünk az élet, miközben érezzük, hogy nem lehet csupán az az értelme, hogy egyik tennivaló követi a másikat. Boldogságunk kulcsa, hogy jelen tudjunk lenni a világban, a saját sorsunkban. A legújabb HVG Extra Pszichológia magazinban szakértőink segítségével tudatosíthatjuk problémáink gyökerét, fókuszunk eltolódásait, és ötleteket kapunk, hogy jelen tudjunk lenni önmagunkban és a környezetünkben is.

Pszichológia magazin HVG Extra Pszichológia

Tisza Kata: A hazugság kultúrája

Mitől leszünk mérgezően pozitívak vagy negatívak? A genetikán és a szülői háttéren kívül a minket körülvevő környezeti hatásokat sem lehet figyelmen kívül hagyni. És azok segíthetnek minket meggyógyítani is.

Élet+Stílus Vándor Éva

Tisza Kata elvált, túlélte és megírta

Tisza Katának a munkája legnagyobb része – saját megfogalmazása szerint – a falak lebontása, amelyeket hosszú évek kitartó élethazugságaiból húztak fel. Márpedig az emberi kapcsolatainkat, különösen a házasságot és a válást rengeteg ilyen hazugsággal terheltük. Legújabb, Most. című könyvében ezekre a hazugságokra mutat rá, és cseréli le őket olyan igazságokra, amelyek sok esetben életmentők lehetnek. Például arra, hogy nem a válás a tragédia, hanem egy toxikus házasság.

HVG Extra A Nő

Mi is megöregszünk, ugye? - Tisza Kata az életkor alapú diszkriminációról

Tudjuk már, mi a rasszizmus, és a szexizmus fogalma sem ismeretlen. A harmadik nagy kategória, az életkor alapján történő besorolás, ítéletalkotás és diszkrimináció jelensége azonban még kevéssé tematizált. Noha a jelenség már 1969-ben nevet kapott – ageizmus –, és a nyolcvanas évektől kezdődően teret nyert az öregedő Amerika víziójának köszönhetően. Tisza Kata író, öregedéskutató és coach írása.