Hetekre megbénulhat a vasúti áruszállítás Budapesten
Felújítanak egy vasúti felüljárót, többször lezárnak egy másik hidat Dél-Pesten, hetekre kiesik a nemzetközi kereskedelem tizedét lebonyolító öt fontos vasúti konténerterminál.
Felújítanak egy vasúti felüljárót, többször lezárnak egy másik hidat Dél-Pesten, hetekre kiesik a nemzetközi kereskedelem tizedét lebonyolító öt fontos vasúti konténerterminál.
Mindenkinek a fejében megvannak azok a szakmák, ahol még mindig természetes, ha csak készpénzt fogadnak el. De mégis mitől ne lehetne kártyával fizetni a piacon, a festőnél vagy a masszőrnél? A mai korszerű – és egyre olcsóbb – technikáknak köszönhetően nem lehetetlen elvárás, hogy a kereskedelem és a gazdaság minden szegmensében tudjunk kártyával fizetni. Cikkünkben a pro és kontra érveket járjuk sorba érintett kereskedők és szolgáltatók véleményein és tapasztalatain keresztül.
Mehran Karimi Nasserit ugyanazon a párizsi reptéren érte a halál, ahol 18 éven át élt korábban.
A repülőtér vezérigazgatója szerint „kisebb fennakadások” beszélt, de voltak, akik órákig vártak a csomagjukra.
Számos dolog nehezíti a vállalkozók életét, viszont egyre több könnyítést is igénybe tudnak venni, például a kártyás fizetés bevezetésénél, amitől eddig sokan tartottak. Egy új technológiának köszönhetően ma már akár a fodrásznál vagy a kutyakozmetikusnál sem lehetetlen bankkártyával fizetni. Ehhez még csak terminált sem kell a vállalkozónak beüzemelnie, elég, ha kéznél van az okostelefonja.
Kockázatmentesebb, gyorsabb és mindenki számára jobban követhető a bankkártyás vásárlás, mégis vannak még kereskedők, akik ódzkodnak tőle. Egy bankot és egy kereskedőt kérdeztünk arról, mik a legnagyobb tévhitek a bankkártyás fizetéssel kapcsolatban, és hogyan tud segíteni egy pénzintézet a kereskedőknek a terminál kiválasztásában, beüzemelésében és működtetésében.
Nemcsak fizetni lehet mobillal, hanem a kártyás vagy épp telefonos fizetést fogadni is. Kedvezőbb feltételek mellett, mint ahogy azt a régi beidegződések alapján sokan gondolják.
Egy év múlva kezdi meg működését a magyar–ukrán határ közelében lévő Fényeslitkén Európa legnagyobb és legkorszerűbb, nyomtávváltásra képes logisztikai központja. A fő tulajdonos a Magyarországon élő Rahimkulov család.
A múzeum szerint valaki meghekkelte a rendszerüket.
A vállalkozók a saját telefonjukon tudják fogadni a kártyás fizetéseket.
A terminál építése mellett rendeznék a repülőtér környezetét, és új közlekedési csomópont is épülne.
Január 1-től kötelező lesz biztosítani az elektronikus fizetés lehetőségét.