Az oroszok 53 műholdat lőttek fel, amíg a világ Trumpra figyelt
A Szojuz rakétán két iráni műhold is utazott.
A Szojuz rakétán két iráni műhold is utazott.
Sikeresen földet ért a Szojuz MSz-22 űrhajó, amelynél decemberben állapítottak meg szivárgást – közölte kedden a NASA.
Az űrhajósok még december 15-én észleltek szivárgást a Szojuz MSz-22-es űrhajónál, ezért sokáig kérdéses volt, hogyan térhetnek vissza a Földre a bolygó körül keringő űrállomás fedélzetéről.
Az orosz Szojuz MSZ-22 szivárgása miatt a NASA úgy döntött, az oroszokkal párhuzamosan egy saját mentőakciót is kidolgoz, hogy a három űrhajóst, Dimitrij Petelint, Szergej Prokopjevet és Frank Rubiot visszahozza a Földre.
Az orosz űrkutatási hivatal mérlegeli, hogy küldjön-e egy másik Szojuz űrhajót a Nemzetközi Űrállomásra, amely a tervezettnél hamarabb hozná vissza a legénységet a Földre, mivel az űrállomáshoz kapcsolódó Szojuz űrhajónál december közepén hűtőfolyadék-szivárgást észleltek.
A jövőben egy új robotkar segíti majd a Nemzetközi Űrállomáson lévők életét, a segítségével ugyanis könnyebb és biztonságosabb lesz az űrséta.
A OneWeb nevű brit cég 36 műholdját pénteken vinné a világűrbe egy Szojuz rakéta, a jelen állás szerint azonban ez elmarad.
Eredetileg áprilisban indult volna útnak több Galileo műhold, ám az indításuk bizonytalan ideig szünetel az orosz–ukrán háború miatt.
Az űrszemét eltávolítására létrehozott eszközt is pályára állított a hétfőn útnak indult Szojuz űrhajó.
Május végén fontos küldetésre indul a Crew Dragon űrhajó, melynek tervezett misszióját virtuálisan már most, számítógépe vagy telefonja segítségével átélheti bárki.
Szigorú karantén után három asztronauta érkezett meg a Föld körül keringő Nemzetközi Űrállomásra.