Egy magyar csapat csuklóból lenyomná a Teslát is
A haza AImotive nevű cég egyértelműen az önvezető autókban látja a jövőt, és olyan mesterséges intelligencia fejlesztésén dolgozik, ami mindezt képes lehet megvalósítani.
A haza AImotive nevű cég egyértelműen az önvezető autókban látja a jövőt, és olyan mesterséges intelligencia fejlesztésén dolgozik, ami mindezt képes lehet megvalósítani.
A negyedik ipari forradalom küszöbén Magyarországnak a szellemi kincsét kellene gyarapítania, amihez létfontosságú az informatikai oktatás megreformálása – a SMART 2017 konferencián egész délelőtt erről beszéltek szakértők. Konklúziójuk pedig sürgeti a döntéshozókat: vagy felkészítjük a mai gyerekeket a jövő problémáinak megoldására, vagy az állásinterjúk első kérdésénél csődöt mondanak.
Az önvezető járművek hatalmas terhet vehetnek le a jelenleg túlzsúfolt nagyvárosok válláról. Vitézy Dávid szerint ha a technológia elterjed, azzal a parkolóhelyek 94 százaléka is feleslegessé válik, összességében pedig egy sokkal élhetőbb várost kapunk majd.
Több mint 20 ezer informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról, és a SMART 2017 konferencián az is kiderült, hogy mi ennek a fő oka: olykor általános iskolai szintű készségek birtokában nincsenek a felnőttek, átképzésük így azelőtt kudarcba fullad, hogy elkezdhetnék őket tanítani.
Néhány éven belül minden olyan érzéssel gondolunk majd vissza a jelenre, mintha a digitális középkorban éltünk volna. Az 5G elterjedésével számos olyan fejlesztés valósulhat meg, amire eddig scifiként gondoltunk, de már most is vannak olyan eszközök, amelyek ehhez a jövőképhez tartoznak.
A SMART 2017 konferencián érdekes problémára világítottak: diplomájukat hiába szerzik meg a hallgatók, a technológia fejlődése miatt arra kell számítaniuk, hogy pár év múlva ismeretlen állások ismeretlen problémáit kell megoldaniuk, eddig fel nem talált eszközökkel. Hogyan lehet erre felkészíteni a diákokat? Három kulcsa lehet.
A hazánk és a régió egyik legnagyobb technológiai konferenciájaként megrendezendő SMART konferencia előadói arról is beszélnek majd, hogyan „hekkelték” meg saját piacukat korunk legsikeresebb digitális nagyvállalatai: az Uber, az Apple és a Facebook.
Az aktuális fejlesztői témákon túl többek között az egészségügyet, a pénzügyi világot, a telekommunikációt és közlekedést alapvetően meghatározó hazai és nemzetközi tech megoldásokat mutatja majd be idén a SMART konferencia.