NASA: Nagyon súlyos a Nemzetközi Űrállomás szivárgása. Oroszok: Nem.
Elég komolyan szivárog a Nemzetközi Űrállomás egyik modulja, de sem a kiváltó okot, sem a helyzet súlyosságát illetően nincs egyetértés az orosz és az amerikai fél között.
Elég komolyan szivárog a Nemzetközi Űrállomás egyik modulja, de sem a kiváltó okot, sem a helyzet súlyosságát illetően nincs egyetértés az orosz és az amerikai fél között.
Új jelentésben taglalja az ISS orosz Zvezda moduljának szivárgását a NASA főfelügyeleti szerve – a probléma elég nagy, már az orosz és az amerikai hivatal illetékesei is találkoztak miatta.
Oroszország 2033-ra egy hat modulból álló űrállomást építene meg a Föld körül, hogy elvégezhesse azokat a tudományos kísérleteket, amikre most a Nemzetközi Űrállomás fedélzetén nincs lehetősége.
Kevésnek tartják az oroszok a napelemek által megtermelt energiát, ezért úgy látják, a Holdon csak egy atomreaktor tud annyit előállítani, hogy az elég legyen egy holdbázis számára.
A SpeceX Dragon űrkapszulájával már-már rutinszerű az ISS-ről visszatérés, kedden négy űrhajós, a Crew 7 legénysége ért földet – vagyis, vizet.
Folyamatosan monitorozza a NASA a Nemzetközi Űrállomás (ISS) orosz moduljának immáron négy éve tapasztalható szivárgását, ami egyre csak rosszabbodik – ám egyelőre nem jelent veszélyt az asztronautákra, állítja az amerikai és az orosz űrügynökség.
Noha az orosz-ukrán háború hatására sokat romlottak az orosz-amerikai kapcsolatok, az űrbéli együttműködés folytatódik, legalábbis egy ideig még biztosan.
Vlagyimir Putyin 2018-ban jelentette be a Szfera nevű műholdprogram indulását – csakhogy ekkor még nem ez volt a hivatalos neve. Mire azonban visszaért a Kremlbe, a Roszkoszmosz vezetője, Dimitrij Rogozin intézkedett, hogy biztosan ne az elnök tévedéseként emlékezzen rá senki.
Az orosz Oleg Kononyenkót bízták meg azzal, hogy állítsa meg a Nemzetközi Űrállomás Nauka moduljának szivárgását, de végül azonnal visszarendelték a fedélzetre, mert rá is került szivárgó folyadékból.
Az orosz Luna-25 nevű állomás már úton van a Hold déli pólusa felé, és a földi irányítás szerint már közel jár az égitesthez. Ezt támasztják alá a hazaküldött képek is.
Az orosz űrügynökség Luna-25 nevű orosz leszállóegysége a Hold déli pólusánál landol majd.
Indiával versenyeznének a Hold meghódításáért. A Roszkoszmosz 2030-ra ismét embert küldene a Holdra.