Egy olasz pincében talált festményről kiderült, hogy eredeti Picasso
A megtalálók majdnem kidobták a szörnyűnek minősített alkotást.
A megtalálók majdnem kidobták a szörnyűnek minősített alkotást.
Miközben 1945 után a Szovjetunió nagyban fegyverkezett, ellensúlyozandó a lemaradását, a nyugati társadalmak elbizonytalanítására, kormányaik gyengítésére békeoffenzívát indított. A keleti blokk országai csatlakoztak hozzá, így Magyarország is, de nyugati értelmiségiek egy része szintén bedőlt neki.
A Látogatóban Picassónál Juan Gyenes, vagyis Gyenes János Picassóról és a családjáról készített fotóit tárja a nyilvánosság elé. Úgy érezhetjük, mintha vendégségben lennénk a festőművésznél, vagy éppen együtt lógnánk vele Dél-Franciaország kisvárosaiban.
A Picasso Múzeumban mutatják be volt partnere, Françoise Gilot munkáit.
Az év művészeti szenzációjának ígérkezik az a Madridtól Párizson át New Yorkig tartó kiállítássorozat, amelynek apropója a művész halálának 50. évfordulója. Továbbra is közönségkedvenc, de vannak, akik megkérdőjelezik, hogy ő a XX. század legnagyobb festője. A feministák más szempontból bírálják, többen kitetetnék műveit a múzeumokból.
Gyerekkorában szégyellte nagyapja festményeit Bernard Ruiz-Picasso, aki a malagai Picasso Múzeum társalapítójaként ma a 20. század festőóriásának egyik legnagyobb gyűjteményét gondozza a világon. Nagyapja halálának 50. évfordulóján többek között arról mesélt a Deutsche Wellének, hogy mi inspirálhatta a festő ikonikus békegalambját, valóban feminista volt-e Picasso, és hogyan sikerült hatfelé osztani az örökségét.
Csaknem száz galéria igazgatója figyelmeztetett: a világszerte remekműveket támadó klímaaktivisták nincsenek teljesen tisztában azzal, hogy a műalkotások mennyire érzékenyek.
Az ausztrál aktivisták sajátos módot találtak a tiltakozásra.
Pablo Picasso 1932-ben készült Femme nue couchée című festményét áprilisban bocsátották árverezésre New Yorkban, és május 17-én már meg is vették 67,5 millió dollárért. Az aukción összesen több mint 408 millió dollárt fizettek neves művészek alkotásaiért.
A volt mulatóssztár a bulvárlap szerint vietnámi orvosnak adta el a képet.
A Côte d’Azur viszonyítási pont, elképzelése (vagy élménye) mindenkinek van róla, de ahhoz, hogy fogalommá lényegüljön át, kisebb forradalomra volt szükség. Ezt a drasztikus rekreációs átalakulást művészek indították be, és aztán celebek pörgették fel.
Végül egy tejszínhabos kávéval támasztották ki a felbecsülhetetlen értékű képet.