A világ leggazdagabb egy százalékához kétszer annyi vagyon került, mint a maradék 99 százalékhoz összesen
Az utóbbi két évben a világ nagyjából 42 billió dollárnyi vagyont termelt ki. Ennek közel kétharmada a leggazdagabb egy százaléknál landolt.
Az utóbbi két évben a világ nagyjából 42 billió dollárnyi vagyont termelt ki. Ennek közel kétharmada a leggazdagabb egy százaléknál landolt.
A luxus életforma is nagy üvegházhatással jár, de igazában a dollármilliárdosok beruházásai azok, amelyek milliószorosra növelik a különbséget az átlagemberekkel – derül ki az Oxfam kutatóközpont friss környezetvédelmi jelentéséből.
Baloldali tüntetőkkel együtt dollármilliomosok is felvonultak a világgazdasági fórum helyszínén, ahol igazságosabb adórendszert követeltek az egész világon. Míg több milliárd ember életszínvonala megrendült a pandémia idején, a szupergazdagok tovább gazdagodtak.
Fegyveres csoportok továbbra is sok helyen elzárják a civil lakosságot a humanitárius segélyektől, a kiéheztetést háborús taktikaként alkalmazzák.
A francia kormány ellen pert indító nemzetközi szervezeteknek jelképes 1 eurós jutalmat ítélt oda a párizsi bíróság, és egyúttal megrótta a francia kormányt, hogy nem csökkentették a vállaltaknak megfelelően a kibocsátást.
Miközben a reálgazdaság mélyrepülése százmilliók életszínvonalát vitte padlóra, a Forbes milliárdos listájának éllovasai annyi pénzt zsebeltek be, amennyiből vígan kifizethetnék az egész világ oltási kampányát – írja az Oxfam davosi konferenciára időzített jelentésében.
Több nemzetközi civil szervezet indított kiemelkedő jelentőségű pert a francia kormány ellen, amiért nem tettek eleget a klímaváltozás ügyében.
Az Oxfam legújabb jelentése arra mutat rá, hogy legfelső 1 százalékának kibocsátása megduplázódott az elmúlt 25 év alatt.
Bill Gates figyelmeztetett rá, most tényleg megtörténik: a gazdagabb nemzetek kis csoportja befoglalta a gyártás előtt álló koronavírusoltás-készletek zömét.
A segélyszervezet arra figyelmeztet, hogy gyors intézkedések nélkül Afrikában a koronavírus-járvány miatt az emberek fele elveszítheti a munkáját.
A gazdasági világválság óta 2018 volt a második év, amikor csökkent a dollármilliárdosok száma és összvagyona. A legtöbb szupergazdag az USA-ban él, a városok közül New Yorkban, bár a népsűrűséget nézve, San Franciscóban a legnagyobb az arányuk. Már ha nem számoljuk Felcsútot, ahol Mészáros Lőrincen kívül alig kétezren élnek.
Még gazdagabbak lettek a szupergazdagok az előző egy évben – számolta az Oxfam.