Váratlan dologra bukkant a NASA a Naprendszer szélénél
A NASA New Horizons űrszondája ott észlelt nagyobb mennyiségű port a Naprendszer szélén lévő Kuiper-övben, ahol minden eddigi számítás szerint nem kellene lennie.
A NASA New Horizons űrszondája ott észlelt nagyobb mennyiségű port a Naprendszer szélén lévő Kuiper-övben, ahol minden eddigi számítás szerint nem kellene lennie.
A tudósok szerint a Piccard Mons több kisebb vulkánkitörés eredményeként jöhetett létre. Azt viszont nem tudni, mi okozhatta ezeket a kitöréseket.
A New Horizons űrszonda hétvégén 50 csillagászati egységre került a Földtől, ezt az alkalmat pedig egy történelmi fényképpel ünnepelte meg a NASA.
A hóemberszerű szikla tőlünk majdnem hétmilliárd kilométerre van.
A New Horizons nevű űrszonda újabb képeket (és rengeteg adatot) küldött az Ultima Thule-nak nevezett aszteroidáról. Az új információk és felvételek meglepetéssel szolgáltak a tudósoknak.
Megjött az első, igazán tiszta kép a tőlünk a 6,5 milliárd kilométerre keringő Ultima Thule kisbolygóról.
A Queen együttes asztrofizikai doktorátussal is rendelkező gitárosa, Brian May írt himnuszt abból az alkalomból, hogy a NASA New Horizons űrszondája kedden hajnalban elérte az Ultima Thule nevű aszteroidát.
A NASA megerősítette, hogy a New Horizons jó állapotban van.
A NASA New Horizons űrszondája egyelőre még távol van a Naprendszer szélétől, de a műszerei már most egy igen érdekes jelenség nyomaira bukkantak.
Hosszú hónapokig tartó hibernált állapot után végre ismét aktív a New Horizons űrszonda, ami a Naprendszer szélén teljesít szolgálatot.
A NASA kiadta azt a videót, ami valósághűen mutatja be, mit is látnak majd azok az űrhajósok, akik a távoli jövőben a Plútóra szállnak.
A New Horizons űrszondának 15 hónap kellett, hogy minden adatot elküldjön, most pedig egy jeges üstökös felé tart.