Újra feltűnt a jel, ami összeomlást jósol
Az 1937-es Hindenburg léghajó-katasztrófáról elnevezett tőzsdei mutató, mely egyes elemzők szerint krachokat jelez előre, az utóbbi majdnem két hónapban tucatszor fordult elő. Jön az összeomlás?
Az 1937-es Hindenburg léghajó-katasztrófáról elnevezett tőzsdei mutató, mely egyes elemzők szerint krachokat jelez előre, az utóbbi majdnem két hónapban tucatszor fordult elő. Jön az összeomlás?
A Facebook és a RIM tőzsdei mélyrepülése negatív hatással van a Groupon részvényeire is, amely mostanra kibocsátási árának felénél is kevesebbet ér.
Versenyjogi aggályokra hivatkozva az Európai Bizottság megvétózta a New York-i NYSE és a német Deutsche Börse tervezett tőzsdei egyesülését.
A legfrissebb hírek szerint versenyjogi aggályok merültek fel a Deutsche Börse és a NYSE-Euronext tervezett egyesülésével kapcsolatban, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) tavaly szeptemberi közgyűlése pedig ettől tette függővé a kereskedési rendszerének cseréjét, így a BÉT vezetői egyelőre várják a további híreket.
Joaquín Almunia, az EU versenyügyi biztosa ellenzi a Deutsche Börse és a New York-i NYSE Euronext egyesülését.
Joaquin Almunia uniós versenyügyi biztos a Reuters hírügynökség ügyhöz közel álló forrásból származó értesülése szerint az érintett felekkel közölte, hogy nem áll szándékában engedélyezni a 9 milliárd dolláros fúziót.
A varsói tőzsde (WSE) megvásárolja a NYSE Euronext tőzsde elektronikus kereskedelmi platformját – közölte Aleksander Grad kincstárügyi miniszter a lengyel TVN CNBC üzleti tévécsatornával.
Még mindig folyik a vita, hogy mi okozhatta a Dow Jones ipari indexének tegnapi beszakadását a New York-i tőzsdén. Az egyik lehetséges verzió szerint az elektronikus kereskedés pillanatnyi technikai zavara lehet a bűnös, de még az emberi mulasztást sem lehet kizárni.
Az amerikai határidős indexek alakulása azt sugallja, hogy az egymást követő negyedik nap is emelkedést hoz a Wall Streeten, miután a Citigroup elnöke arról beszélt, hogy bankjának nem lesz szüksége több kormányzati tőkeinfúzióra, és ez nagyot javított a bankok stabilizálódásával kapcsolatos vélekedéseken.
Az amerikai határidős indexek csütörtökön csökkenni kezdtek, mert a befektetők attól tartottak, hogy a makroadatok az amerikai fogyasztói kiadások és munkaerőpiac további gyengülését mutatják. A fogyasztási adatok azonban ellensúlyozni tudták a halovány foglalkoztatási adatokat, így mérsékelt optimizmus érzékelhető.
Az amerikai határidős indexek szerdán emelkedéssel jelzik, hogy a Wall Streeten folytatódhat a kedden megindult erősödés, aminek az volt a kiváltó oka, hogy egyre erősebb a bizakodás abban a washingtoni tervben, amely a bankok iránti bizalom újjáépítését célozza azzal, hogy mentesíti azokat pénzvesztő eszközeiktől.