Egy óra alatt megtanult járni az újfajta robotkutya – videó
A Max Planck Intézet kutatói kíváncsiak voltak, hogyan tanulnak meg botladozni, majd pedig járni az állatok, amibe egy különleges robot adott betekintést.
A Max Planck Intézet kutatói kíváncsiak voltak, hogyan tanulnak meg botladozni, majd pedig járni az állatok, amibe egy különleges robot adott betekintést.
A göttingeni Max Planck Intézet tudósai megnézték, mekkora az esély megfertőződni a koronavírussal, ha nincs rajtunk arcmaszk.
A Holm 15A galaxis 700 millió fényévre van tőlünk, de a kutatók szerint nagyon furcsán viselkedik. Éppen ezért megnézték, mi lehet ennek az oka.
Egy 27 éves krétai görög férfit vádolnak a szigeten két hete eltűnt és egy hete holtan talált 60 éves amerikai biológus megölésével – közölte a krétai rendőrség. Őrizetbe vettek egy másik férfit is, aki a cinkosa lehet.
Suzanne Eaton holttestét hétfőn este találták meg egy ember alkotta alagútrendszerben, Hanía tengerparti város kikötője közelében, mintegy 10 kilométerre attól a helytől, ahol utoljára látták július 2-án. A tudós egy konferenciára érkezett a népszerű üdülőszigetre.
Elismeri, hogy mégsem teljesen a Max Planck Intézet mintájára hajtották végre az átalakítást, és arról ír, hogy egyelőre nem fognak változni a kutatási területek, de a levelében ott van az is, hogy erről majd az új kutatóhálózat fog igazából dönteni.
A csillagászat történelmének legnagyobb teleszkópja segítségével vizsgálták meg.
A Nap fénye változik: olykor növekszik, máskor elhomályosul. A Max Planck Intézet kutatói megfejtették, mi okozza a jelenséget.
A Max Planck Intézetben készítették el azt a szoftvert, amelynek köszönhetően megbízható tanácsokat kaphatnak a...
Korábbi tapasztalataik ellenére a tanulásra képtelen denevérek újra meg újra megpróbálnak "fémet inni" - a tájékozódásban ugyanis sokkal inkább fülükre hagyatkoznak, mint más érzékszervükre.
Német és japán csillagászok felfedezték az univerzum eddigi legtávolabbi galaxishalmazát - közölte a Földön kívüli fizikával is foglalkozó Max Planck Intézet a németországi Garchingban.
A mai emberek, a neandervölgyiek és az indonéziai Flores szigetén egykor élt aprócska Homo floriensis mellett Szibériában most találtak egy olyan csonttöredéket, amelynek alapján 3egy negyedik hominida ág is létezhetett. A gyenyiszovai ember részletesebb genetikai vizsgálata azonban még hátra van.