F1: Férfias játékok újratöltve
Több dimenziós korszakváltással indul vasárnap az új szezon. Tényleg érdemes-e komoly változásokban reménykedni?
Több dimenziós korszakváltással indul vasárnap az új szezon. Tényleg érdemes-e komoly változásokban reménykedni?
Ketten vannak a jelenlegi Forma–1-es mezőnyben, akik Michael Schumacher csapattársaként is versenyeztek, és mindketten örömteli hírnek tartják, hogy a hétszeres vb-első több mint öt hónap után már nincs kómában. Felipe Massát és Nico Rosberget a versenynaptárba frissen visszatérő Osztrák Nagydíj helyszínén, Spielbergben kérdezte a hvg.hu a Schumi-helyzetről.
Vagy netán Alonso? Valóban kár Schumacherért? Miért a Sahara Force India párosa közé húzzunk falat, ha leginkább Kobayashiért kár? A hvg.hu Forma1-es szubjektív szezonzárója.
Kihasználná a többiek stresszes idegállapotát a holnapi koreai forma-1-es futamon a Lotus francia versenyzője, de ha megint elgázol valakit a pályán, az a karrierjébe kerülhet - írja az f1-live.hu.
A vasárnapi Forma-1-es Japán GP végeredménye és a pontversenyek állása a 15. futam után.
Miközben a riválisok rendre műszaki vagy versenyzői hibák miatt dobják el a pontokat, Fernando Alonso lelkes méhecske módjára, nem mindig látványosan, de rendületlenül gyűjt-gyűjtöget. A kétszeres bajnok előnye az utóbbi futamokon lassan apadni kezdett ugyan, de az év elején még háromlábú gebének nézett ágaskodó Ferrari még konokul vágtat a cél felé. De még így sem, messze nem lefutott derbi, hogy akár többen is utolérjék és lehagyják a spanyolt. Dénes Gergely , az f1-live. hu szakújságírója lajstromba vette a riválisokat.
Egyszemélyes show: így lehet a legjobban összegezni a Ferrari istálló 2012-es idényének alakulását. Bár a Janus-arcú F2012-es versenygép miatt a közvélemény már az évad kezdete előtt meggyászolta és elsiratta az olasz csapat esélyeit, hat fordulóval a szezon vége előtt mégis Fernando Alonso áll az egyéni tabellán. Igaz, ezt elsősorban saját zsenialitásának köszönheti.
A kanadai nagydíj csalódás volt. Nem Hamilton győzelme miatt, és nem is az itt szinte kötelező taktikai zűrzavar elmaradása miatt. Hanem mert a verseny a várt svájci csoki helyett valójában nugát lett. Mogyorót csak nyomokban tartalmazott.
Az előzetes félszek ellenére sem volt balhé Bahreinben, de a Lotus úgy elhúzta a mezőny nótáját, hogy a regnáló világbajnok idei első győzelme is csak azért fér be a hírekbe, mert ő az egyetlen, akin Raikkonen és Grosjean nem tudtak időben átgázolni.
A vasárnapi futam előre borítékolható izgalmára rátelepedett a pálya körül történő politikai események „mi lesz, ha mégis történik valami?” félelme. A máskor zsúfolt padockban senkit nem látni: se pózoló VIP vendégeket, se integető családtagokat. A pályán kívül pedig nyoma sincs annak, hogy odabent világra szóló show készül.
Három hétig ki-ki analizálhatta az eddig elérteket; élvezhette a sikert, illletve nyalogathatta a sebeit, de mától megint feszített a tempó! Vasárnap Kínai Nagydíj, és már az is kiderült (?), hogy a jövő héten Bahrein is megrendezi a maga futamát. A Mercik megint elől, de pénteken még csak edzésnap volt Sanghaiban.
A spanyolországi Jerezben egy híján az összes csapat megmutatta az autóját, ami még változni fog, és a pilótáit, akik még gyorsulni fognak. Négynapnyi körözgetés után csak az biztos, hogy a finn világbajnokon nem látszik a két, Forma-1-től távol töltött év. Erőviszonyokról és sorrendekről egyelőre spekulálni sem érdemes.