Tarr Zoltán felesége megtámadta minisztériumi felmentését
Jékely Bertát vélt politikai meggyőződése miatt rúgták ki Lázár minisztériumából.
Jékely Bertát vélt politikai meggyőződése miatt rúgták ki Lázár minisztériumából.
Augusztus vége óta nem jár állami lakhatási támogatás több ezer kárpátaljai menekültnek. Vannak, akik alkalmi munkából ki tudják termelni a lakbért, másoknak a Máltai Szeretetszolgálat továbbra is finanszírozza a lakhatást, de rengetegen tűnnek el nyomtalanul a rendszerből, és olyanokról is hallani, akik arra kényszerültek, hogy visszatérjenek Kárpátaljára. Az utóbbi négy hónapban több érintett családdal és szállásadóval maradtunk kapcsolatban, hogy megtudjuk, hogyan élnek túl. Három helyszín, három különböző sors.
2017 óta csak plexifallal elválasztva beszélhettek egymással a fogvatartottak és szeretteik.
Ha történt jogsértés, mondjuk ki azt, ha pedig nem, akkor szerintem nincs miért pénzt kapnom – mondta.
A menekültek nagyon nehéz helyzetben vannak, munkát nem kapnak és ételre pedig már nincs pénzük.
A 36 éves férfit egy évig tartották fogva a röszkei tranzitzónában, csak azután kapott enni, hogy a strasbourgi bíróság közbelépett.
Az Alkotmánybíróság szerint nem sérti az Alaptörtényt a jog korlátozása, a civilek szerint igen.
A bíróság nem indokolta meg a sorozatos halasztást.
A strasbourgi bíróság hat és fél év után adott igazat a családnak.
Ma Magyarországon nagyjából 19 ezer fogvatartott van, de több tízezer hozzátartozójuk egy része erről még a rokonaiknak vagy a barátaiknak sem mer beszélni. Az ő megerősítésükön dolgozik a Fecske csoport, amely abban is segít, hogy biztonságos közegben oszthassák meg nehézségeiket, félelmeiket, és erőt meríthessenek egymás tapasztalataiból.
Karohnak akkor a helye a fóti gyermekotthonban lett volna, mégis Szerbiába kényszerítették a magyar rendőrök, végül a Magyar Helsinki Bizottság karolta fel ügyét.