Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Kásler_Miklós

hvg360 Dezső András

Nehézkesen számolt el az orosz hátterű propagandaoldal a Kásler miniszteri keretéből kapott pénzzel

Csaknem két hete derült ki, hogy magyarok is részei lehettek annak a Moszkvából finanszírozott propagandahálózatnak, amelyet a cseh titkosszolgálat leplezett le. Az oroszpárti narratívát főként a prágai székhelyű Voice of Europe hírportálon keresztül terjesztették, de egy Budapestről szerkesztett weboldal, a Visegrád Post is a titkosszolgálatok látóterébe került. Múlt heti cikkünkben említettük, hogy a Visegrád Post sikerrel pályázott Kásler Miklósnál (bár nyilván a miniszter nem tudta, kit támogat), most pedig megszereztük a pályázatot is. Ahogy egy érdekes beszélgetés nyomát is megtaláltuk.

Itthon hvg.hu

2,2 milliárdos költségvetésből kutathatta tavaly Kásler Magyarságkutató Intézete, mitől lesz erősebb a hazaszeretet

Az intézetet Kásler Miklós még EMMI-minisztersége alatt hozta létre, költségvetésükbe több tudományos projekt, kiállítás, ásatás, de folyóirat indítása is belefért. Idén azt is bejelentették, együttműködnek a „nemzet lelkét" jelentő Nemzeti Színházzal is, ahol a kooperáció keretén belül kialakítják azt a századokra visszamenő magyar identitást, „amit az utolsó száz-százötven év a háttérbe szorított".

Élet+Stílus hvg.hu

A Magyarságkutató Intézet mostantól a színházcsináláshoz is ért: Káslerék együttműködnek Vidnyánszky Attilával

„Tudományos, szakmai együttműködés" valósul meg a Magyarságkutató Intézet és a Nemzeti Színház között – közölte a két intézmény szerdán. A kooperáció keretében a Kásler Miklós vezette Magyarságkutató Intézet egyetemi hallgatóknak fog beszélgetéseket tartani, és bekapcsolódik majd a színielőadások készítési folyamatába is.

Itthon hvg.hu

Ugyanazon tanulmány alapján véli igazoltnak a finnugor elméletet a Magyarságkutató, mint amire hivatkozva korábban tagadták azt

A pálfordulás szótári alakjának is megfelelő váltást megelőzte a korábbi főigazgató, Horváth-Lugossy Gábor menesztése és az egykori főrégész, Makoldi Miklós lefokozása, majd ezt követően a kutatóintézet a korábbi, pozsonyi csatát sajátosan bemutató színvonaltalan animációs filmjétől is elhatárolódott.