44 000 éve élt, jégbe fagyott farkast boncoltak fel orosz tudósok – videó
Először boncoltak fel egy jégkorszakból származó, mintegy 44 ezer évvel ezelőtt elpusztult farkast – számoltak be a kutatást végző jakutföldi tudósok.
Először boncoltak fel egy jégkorszakból származó, mintegy 44 ezer évvel ezelőtt elpusztult farkast – számoltak be a kutatást végző jakutföldi tudósok.
A személyzet bakizott, valószínűleg a rossz idő miatt nem találták el a kifutópályát.
A tűzvész füstjét a Krasznojarszki terület mintegy ezer településén és lakókörzetében is lehet érezni.
A felmelegedés miatt mind több hasonló leletre bukkannak a tudósok.
A világ leghidegebb, állandóan lakott településén kicsit később kezdődik a fűtésszünet.
Nemcsak a csontjai, de szervei, köztük az orra is viszonylag épen megmaradt annak a barlangi medvének, amely mintegy 39 ezer évvel ezelőtt pusztulhatott el. A Jakutszki Egyetem munkatársai szerint óriási jelentősége van a most feltárt maradványnak.
Az olvadó talajból Szibériában is értékes leletek bukkanhatnak elő, most például egy 40 ezer évvel ezelőtt élt farkas feje. A Jakutföldön talált ragadozó feje hihetetlenül jó állapotban maradt fenn.
Még a szibériai tudósokat is meglepte, mennyire jó állapotban konzerválta a természet a 42 ezer évvel ezelőtt elhullott állat maradványát.
Tíz éven belül sikerülhet reprodukálni a mamutokat, de más kihalt fajok klónozásával is próbálkoznak Jakutföldön.
Egy barlangi oroszlánkölyök tökéletesen megőrzött tetemére bukkantak a szibériai Jakutföldön.
Egy repülőgépből estek ki felszállás közben. A baleset helyszínén 172 aranytömböt szedtek össze.
Szinte felfoghatatlanul hideg idő tombol a kelet-szibériai Jakutföldön, ahol a hőmérők is "kiakadtak" az extrém az időjárás miatt. Később bár "jobbra" fordult az idő, akkor csak mínusz 50-ig süllyedt a hőmérséklet, de ez is volt annyira hideg, hogy az orosz Anasztaszija Gruzdeva szempilláira jégkristályok nőjenek.