Ön észreveszi, ha tennie kell másokért?
Különleges kampányfilmmel jelentkezett a Hősök Tere kezdeményezés.
Különleges kampányfilmmel jelentkezett a Hősök Tere kezdeményezés.
Különleges kampányfilmmel jelentkezett a Hősök Tere kezdeményezés.
A Hősök Tere kezdeményezés az országot uraló közöny és apátia ellen tenne. Most az újságírók a saját bőrükön tapasztalhatták ennek jelentőségét, viszont találkozhattak Philip Zimbardóval.
Molnár Ádám életcélja klisésen hangozhat: a 27 éves fiú szeretné jobbá tenni a világot. Szoftverfejlesztőként is ezen dolgozik, de közben Philip Zimbardóval is van közös projektje, a Láthatatlan Egyetemen pedig időgazdálkodási képzéseket tart. A szombati TEDxYouth-on mindezek mellett arról fog beszélni, hogyan szokhatunk le a rossz szokásainkról.
A Kaukázus hegységből menekült Norvégiába még gyerekként. Nem jutottak papírokhoz. Miután megírta, milyen éveken keresztül illegálisan élni, kitoloncolták az országból. A mellette kiálló tüntetéseknek köszönhetően pár hónappal később megkapta a norvég munkavállalási engedélyt. Négy éve újságíró, épp vállalkozásokkal és szólásszabadsággal foglalkozó könyvén dolgozik. Maria Amelie a HeroIkon konferenciára jött előadást tartani.
Október 1-jén világhírű tudósok részvételével újra Hősök Tere-konferenciát tartanak az előítéletességről, a közönyről, az agresszió csökkentéséről.
Philip Zimbardo, a neves pszichológus Santana egyik számára táncolt előadása előtt, Csermely Péter amellett érvelt, hogy a tipikus magyar jellemzők a hasznunkra fordíthatóak, míg lengyel, izraeli, és a brit előadók arról győzködték a hallgatóságot, hogy a gondolkodásmódunk megváltoztatható. Tényleg jobbá tehető-e ez a hely, amit Magyarországnak hívunk? A HeroiKon konferencián jártunk.
A Helló Hősök Fesztivál középpontjában a mindennapi hősiesség áll és azok, akik készek tenni, kiállni másokért. A délután négykor kezdődő eseményre a belépés díjtalan.
"Hősiesnek lenni egyszerű" – üzeni Philip Zimbardo, a világhírű börtönkísérlet atyja, aki a hétvégén Budapesten népszerűsítette az ő ötlete alapján szerveződött hazai civil kezdeményezést, a Hősök Tere-projektet. Úgy véli, ma sokkal jobb a pszichológus hallgatóknak, mint az ő idejében, mert több a lány az egyetemeken. A világhírű szociálpszichológust az emberi gonoszságról, a magyar néplélek megváltoztathatóságáról kérdeztük.
Szabó Kimmel Tamás is szeretne változtatni a gondolkodásán és a hozzáállásán, és erre biztat mindenki mást is. Mindennapi hősökre igenis szükség van – vallja a színész, aki ezzel a videóval csatlakozott a Hősök tere-projekthez.