Kult hvg.hu 2015. szeptember. 15. 11:59

A kisközösségek menthetik meg a világot

Október 1-jén világhírű tudósok részvételével újra Hősök Tere-konferenciát tartanak az előítéletességről, a közönyről, az agresszió csökkentéséről.

Az elmúlt hetek eseményei, a menekülthelyzet minden eddiginél aktuálisabbá teszi a Hősök Tere Kezdeményezés célkitűzéseit. Október elsején Philip Zimbardo, a Stanfordi Egyetem szociálpszichológus professzora (interjúnk vele itt), Barabási Albert-László (interjúnk itt), a világ egyik legismertebb hálózatkutatója, Rony Berger, a Dalai Láma főtanácsadója és Emil Bruneau, az előítéletesség nemzetközi szakértője, a MIT Agy- és Kognitív Tudományi Tanszékének kutatója ad többek között elő a Hősök tere Konferencián. A felsorolt előadók abban hisznek, hogy a kisközösségek mentik meg a világot. A konferencián előítéletességről, együttérzésről, közönyről, az agresszió csökkentéséről és sikerről mesélnek majd.

Horváth Szabolcs

Magyarországon gyakran halljuk, és mondjuk is magunkról, hogy ez egy pesszimista ország. Az Eurostat 2013-as felmérése szerint az Európia Unió országaiban az élettel való átlagos elégedettség a 8-as szint körül mozog. Magyarországon ez az érték 6,2 volt. Borúlátóak, szorongóak vagyunk, és ami a legrosszabb, egyre közönyösebbek, nemcsak a közéletben, de a hétköznapokban is. Vajon lehet-e változtatni ezeken a negatív beidegződéseken?

HeroiKon Nemzetközi Konferencia
Október 1., Uránia Nemzeti Filmszínház
A részvétel előzetes regisztrációhoz kötött, ezt itt teheti meg.