Azonnal felmondott háromszáz rendőr, amint lehetett
2020 novembere óta tilos volt felmondani a rendőrségnél a koronavírus-járvány miatt, június elsején nyílt meg újra a lehetőség.
2020 novembere óta tilos volt felmondani a rendőrségnél a koronavírus-járvány miatt, június elsején nyílt meg újra a lehetőség.
A szakszervezeteket válaszra sem méltatja a belügyminiszter vagy az országos rendőrfőkapitány.
Komoly a munkaerőhiány a rendvédelmi területen, valamennyi szakma bajban van a rendőröktől és a tűzoltóktól a pénzügyőrökön át a büntetés-végrehajtásig – írja a Népszava.
Hétfőn hivatalos levélben reagált Papp Károly országos rendőrfőkapitány a Független Rendőr Szakszervezet rendészeti tanulókkal kapcsolatos értesüléseire.
Állítólag hétfő hajnalban minden előjel nélkül vitték le a határra egy rendészeti gimnázium összes próbaidősét.
Az első Orbán-kormány idején megnyomták a rendőrök fizetését, utána azonban elfeledkeztek a testületnél dolgozókról. A szocialista kormányzás idején volt az utolsó, 2-3 százalékos béremelés, azt követően viszont a folyamatosan emelkedő garantált bérminimum miatt egyre több hivatásos szorult támogatásra, 2013-ban már az állomány tíz százaléka tartozott ide. Idén január elsejétől 24 ezer forint bérkiegészítés jár a tiszthelyetteseknek. Ettől az átfogó kép nem lett sokkal rózsásabb: miközben az egyik kézzel adnak, a másikkal elvesznek a rendőröktől.
Több mint egy éve sikertelenül próbálja létrehozni Pintér Sándor az iskolarendőséget. Tavaly tervbe vette, hogy az oktatási intézményekbe irányított rendőrök akár testi kényszert is alkalmazhassanak a rossz, törvényszegő diákokkal szemben, idén már arról beszélt, hogy az iskolaőrök a tanárokhoz hasonlóan a tantestület tagjai kellene legyenek. Ám a belügyminiszter eddigi ötletei elvéreztek, legutóbb a Budapestre szerencsétlenül kiírt iskolarendőri pályázat volt eredménytelen. Közben Pintér a pedagógus-szakszervezetekkel, a kormánypártok két erős emberével, Pokornival és Hoffmannal, illetve az ombudsmannal is megküzdött az elképzeléseiért, a viták most újranyílnak.
Az ellenszegülő diákot meg is bilincselheti a rendőr, ha tanítási idő alatt az utcán nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani, hogy jogosan van távol az iskolától. A vélemények megoszlanak, abban azonban nagy az egyetértés, hogy a törvény betarthatatlan lesz. A Belügyminisztérium egy még el sem készült, és nem erre a célra létrehozott információs adatbázisra építené az intézkedést.
A szakszervezetek ellehetetlenítését szolgálja érdekvédők szerint az, hogy a Belügyminisztérium leállíttatta a rendőrségi munkavállalók szakszervezeti tagdíjának levonását a Magyar Államkincstárnál – tudta meg a hvg.hu.
Levélben kéri a szolgálati nyugdíjjal, valamint a rokkantellátásokkal kapcsolatos törvények kivizsgálását Viviane Redingtől a Független Rendőr Szakszervezet, amely szerint ezek a 2011-ben meghozott jogszabályok is ellentétesek az Európai Uniós szerződésekkel.
A közterületen, fogdában, előállító egységben végzett szolgálat során az egyenruhát viselő rendőr magántulajdonú mobiltelefont nem tarthat magánál – derül ki a rendőrség 2011. szeptember 30-án hatályba lépő szolgálati szabályzatából, amely ellen a Független Rendőr Szakszervezet határozottan tiltakozik.
Nem vehetnek részt a csütörtöki tüntetéseken a rendőrök, mivel az Országos Rendőr-főkapitányság június 16-ra fokozott közbiztonsági ellenőrzést rendelt el ország egész területére – állítja a Független Rendőr Szakszervezet, amely egyben tiltakozik az „alattomos intézkedés” ellen.