500 milliárd euróba került Európának az elmúlt 40 év szélsőséges időjárása
A legtöbb kár Németországot, Franciaországot és Olaszországot érte az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) szerint.
A legtöbb kár Németországot, Franciaországot és Olaszországot érte az Európai Környezetvédelmi Ügynökség (EEA) szerint.
Egyre idősödik a társadalom és egyre többen élnek városokban Európában, emiatt többen halnak a hőhullámok és a légszennyezés miatt itt, mint máshol a világon.
Magyar kép is szerepel a Rediscover Nature természetfotó-pályázat legjobbjai között.
Az első számú halálok a légszennyezés, de a zajszennyezés és a veszélyes vegyi anyagok is sok áldozatot követelnek Európa-szerte.
Kelet-Európában viszont még mindig sokkal többen halnak meg a környezeti hatások miatt, mint a kontinens nyugati felén.
A szennyezett levegő súlyos megbetegedésekhez vezet, ami most különösen veszélyes a tüdőt megtámadó koronavírus-járvány alatt. Magyarország pedig nagyon nem áll jól ezen a téren.
Minden ötödik európai zajszennyezéstől, egy olyan problémától szenved, amely az utóbbi években egyre jelentősebbé válik a megnövekedett közúti forgalom és az urbanizáció következtében – állapította meg egy vezető európai környezetvédelmi szervezet. A Magyarországra vonatkozó adatok még egészen barátságosnak tűnnek.
A két magyar pályázó mellett még 16 város szeretne Európa zöld fővárosa lenni.
Európa légszennyezését mutató online térképeket tett közzé az Európai Bizottság és az Európai Környezetvédelmi Ügynökség.
Az Európai Környezetvédelmi Ügynökség most kiadott "kibocsátásleltára" szerint az Európai Unióban tavalyelőtt is jelentősen csökkent az üvegházhatást okozó gázok kibocsátott mennyisége.