A strasbourgi emberi jogi bírósághoz fordul a TI Magyarország a Szuverenitásvédelmi Hivatal ügyében
Miután az Alkotmánybíróság elutasította a Transparency panaszát a Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentésével kapcsolatban.
Miután az Alkotmánybíróság elutasította a Transparency panaszát a Szuverenitásvédelmi Hivatal jelentésével kapcsolatban.
Az ítélet szerint az állam nem védte meg a lakók élethez való jogát, halálukat pedig nem vizsgálta megfelelően.
Az Alkotmánybíróság szerint nem sérti az Alaptörtényt a jog korlátozása, a civilek szerint igen.
A strasbourgi döntés szerint 12 ezer eurót (kb. 4,7 millió forint) kell kifizetni annak az afganisztáni nőnek, akit négy gyerekével együtt 17 hónapon át tartottak a déli határon kialakított tranzitzónában.
Az életvégi döntés jogáért harcoló alkotmányjogász most új beadványokon gondolkodik.
A kormánynak egy cselekvési tervet is be kell mutatnia október 30-ig.
A halálos beteg ügyvéd a Facebookon reagált a strasbourgi bíróság döntésére.
Elutasította az életvégi döntés jogáért harcoló Karsai Dániel beadványát a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bírósága.
Az életvégi döntés szabadságáért küzdő, gyógyíthatatlan beteg jogász „már vágja a centit”.
Halálos betegséggel diagnosztizálták, de még mindig tartja, hogy örök optimista. Gyomorszondával táplálják, de most is törekszik arra, hogy mindennap tanuljon valamit. Karsai Dániel ügyvéd-alkotmányjogász tavaly augusztusban jelentette be, hogy ALS-ben szenved, azóta pert indított Strasbourgban a magyar állam ellen az életvégi döntés jogáért, betegségét pedig a nyilvánosság előtt is vállalja. Mi pedig videóval követtük végig munkáját és mindennapjait. Csányi Nikolett és Serdült Viktória riportja.
A testületbe minden tagállam egy bírót delegálhat.
Álmáról, jövőjéről és a betegséggel folytatott küzdelméről is beszélt a strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságán Karsai Dániel. Az életvégi döntéshez való jogért harcoló ügyvéd nyomott hangulatban volt a tárgyalás előtt, még a kollégáival közös vacsorát is lemondta, de a meghallgatással nagy teher esett le róla. A kormány képviseletében az Igazságügyi Minisztérium főosztályvezetője arról beszélt a testület előtt: az ügy nekik is megterhelő érzelmileg, de szakmai nézőpontból kell hozzáállniuk.