Nem tesz új feljelentést a főváros e-jegy-ügyben
A BKK nem kapott kártérítést, a főváros lenyeli a veszteséget. Politikai és szakmai felelősség van, büntetőjogi felelősségre vonás nincs.
A BKK nem kapott kártérítést, a főváros lenyeli a veszteséget. Politikai és szakmai felelősség van, büntetőjogi felelősségre vonás nincs.
Furcsa, de az Integritás Hatóság elnökhelyettese nem tud a fiókból előhúzni egy szakmai CV-t.
A jelölő szervezet szerint Biró Ferencnek szakterülete a korrupció, Holbusz Tímea eddig is pénzügyekkel foglalkozott, Dabóczi Kálmánnak pedig akadt már dolga korrupciós botránnyal, amikor kiderült: a BKK e-jegyrendszere katasztrófa, bár akkor ő volt a BKK vezérigazgatója.
Bíróságon folytatódik a fővárosi e-jegyrendszer ügye: rágalmazásért feljelentették a BKK volt vezérét, aki korrupciós kísérletet emlegetett.
A BKK volt vezérigazgatója szerint utódja kötött rossz szerződést a kivitelezővel.
Tarlós István az e-jegy-botrány miatt menesztette az eddigi vezetőt, Dabóczi Kálmánt.
Dabóczi Kálmán felmentését a főpolgármester javasolta az e-jegyrendszerrel kapcsolatos botrány miatt.
A főpolgármester beterjesztette az erről szóló javaslatot.
Az elektronikus jegyrendszer négy év szerencsétlenkedés utáni szerződésbontásáról magyarázkodott Tarlós István az Echo TV műsorában. A főpolgármester azt mondta, tudta, hogy baj van, csak azt nem, mekkora. De 2020-ra mégis lesz elektronikus jegyrendszer.
A főpolgármester szerint az elektronikus jegyrendszer bedőlésének vannak önálló felelősei. Azt nem tudta megmondani, mekkora összeget költöttünk a projektre, de szerinte az a pénz sem veszett kárba.
Vagy semmit nem tudott Tarlós István az e-jegyrendszer ügyének állásáról, vagy nem tudta rávenni a BKK felelőseit, hogy jelentsenek neki. Egyik sem megnyugtató hír, ez olvasható ki a BKK közleményéből.