Kockázatos országoknak hitelez a magyar kormány
Csád, Észak-Macedónia és Azerbajdzsán is eurószázmilliókat kap.
Csád, Észak-Macedónia és Azerbajdzsán is eurószázmilliókat kap.
A magyar kormány 2017 óta dolgozik azon, hogy a világ három fontos és kellően zavaros térségében befolyásra tegyen szert. Ennek a szisztematikus munkának, valamint az erre elköltött közpénzmilliárdoknak köszönhető, hogy felmerült a miniszterelnök szerepe a bukott szír elnök, Bassár el-Aszad kimenekítésében.
Az ország külügyminisztere szerint Csád felnőtté vált, és féltékenyen őrködik a szuverenitása fölött.
A titkosszolgálat irányítja az orosz hálózatot Afrikában – nyilatkozta a francia közszolgálati rádiónak a Wagner-hadsereg egykori összekötő tisztje.
Vigyázniuk kell a tervezett csádi katonai misszió tagjainak, nehogy súlyosan megbetegedjenek vagy megsérüljenek, mert nem biztos, hogy túlélik, annyira rossz az afrikai ország egészségügyi ellátórendszere. De egészségesen sem érezhetik magukat biztonságban: hétfőn 40-en haltak meg a Boko Haram terrorszervezett támadásában. A Honvédelmi Minisztérium a HVG-nek talányos választ adott a felkészülés részleteiről.
A támadásért feltehetően a Boko Haram dzsihadista terrorcsoport felelős.
Vékás-Kovács Imre halálának okát Magyarországon vizsgálják ki.
Szijjártó Péter az ENSZ Közgyűlése miatt utazott az Egyesült Államokba, de ha már ott volt, újra összefutott Abderrahmán Kulamallah csádi külügyminiszterrel, és alá is írták a két héttel ezelőtt bejelentett megállapodást.
Emellett egy magyar–csádi „pénzügyi együttműködési keretprogram” is alakul.
A címünkben föltett kérdésekre a választ a nemzetközi Afrika-szakértők sem tudják, az viszont látszik, hogy Orbán Viktornak fontos a misszió.
A francia lap Mahamat Idriss Déby csádi elnök budapesti látogatásával kapcsolatban ír arról, hogy Magyarország 200 katonát küld az afrikai országba.
“Stratégiai együttműködés”, “kölcsönös katonai tudás- és tapasztalatcsere”, “védelmi, gazdasági és oktatási pillér”.