Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#Bunge_Zrt.

Gazdaság MTI / hvg.hu

Emlékszik még a kitiltási botrányra? Itt a legújabb fejezet

Megkezdődött a megismételt elsőfokú büntetőper T. Viktor András ellen hivatali befolyással üzérkedés miatt szerdán a Fővárosi Törvényszéken. A férfi a vád szerint azt mondta a Bunge Zrt. lobbistájának, pénzért el tudja intézni, hogy csökkentsék az étolaj áfáját. A vádlottat az ügy miatt kitiltották az USA-ból.

Gazdaság MTI / hvg.hu

Új fordulat a kitiltási botrányban: megjött a válasz Amerikából

Az amerikai hatóságok semmilyen konkrét adattal nem bizonyították a magyar kormányzati tisztviselők állítólagos korrupciós ügyét, amely miatt korlátozták beutazásukat az Egyesült Államokba – közölte a Fővárosi Főügyészség a jogsegélykérelemre adott amerikai válaszra hivatkozva.

Gazdaság MTI/hvg.hu

Ügyészség: Nem indokolt tovább nyomozni a Bunge-ügyben

A Fővárosi Főügyészség másképp értékeli a Bunge Zrt. ügyében lévő további kérdéseket, mint a Fővárosi Törvényszék. Az ügyészség szerint elég széleskörűen nyomoztak, de így sem sikerült megállapítani, ki üzente, hogy kétmilliárd forintért el tudja érni az étolaj áfájának 27-ről 5 százalékra történő csökkentését. Így aztán nem nyomoznak tovább.

Gazdaság MTI

Gyanúsan olcsó étolajak jelentek meg a boltokban

Szakértők szerint csak áfacsalással lehet elérni, hogy a magyar termékeknél 100-200 forinttal olcsóbban adhassák az import termékeket. Az egyik terméken Horvátországot tüntették fel származási helyként, pedig ott nem is terem napraforgó. A gyanús étolajakat forgalmazza a CBA is.

Gazdaság MTI/hvg.hu

Felfüggesztett börtönt szabtak ki a Bunge-ügyben

Egy férfi 2014 májusában az amerikai cég lobbistáját győzködte arról, hogy kétmilliárd forintért el tudja érni, hogy az étolaj áfája 27-ről 5 százalékra csökkenjen. Ezért nem jogerősen felfüggesztett börtönt ítélt meg a Fővárosi Törvényszék.

Gazdaság Máriás Leonárd

Kitiltási botrány: vallott a tanú, következik Heim Péter

Az amerikai kitiltási botránnyal kapcsolatos perben a fő tanú és az egyetlen vádlott vallomása csaknem mindenben egyezik, a lényeget kivéve: a tanú állítja, hogy a vádlott közölte vele, a Századvég, konkrétan Heim Péter, a Századvég Gazdaságkutató korábbi elnöke elintézne egy áfacsökkentést 2 milliárdért, a vádlott szerint viszont félreértette, amit mondott. Kedden folytatódik a tárgyalás, tanúként meghallgatják Heim Pétert is.

Itthon MTI/hvg.hu

Kezdődik a kitiltási botrány egyetlen vádlottjának pere

Megkezdődik a Fővárosi Törvényszéken hétfőn annak a férfinak a büntetőpere, aki 2014 májusában egy találkozón azt állította az amerikai étolajgyártó Bunge Zrt. lobbistájának: 2 milliárd forintért eléri hivatalos személyeknél, hogy az étolaj áfája 27-ről 5 százalékra csökkenjen. Konkrétan Heim Pétert, a Századvég Gazdaságkutató Zrt. elnökét nevezte meg, akinél közbenjárna.

Gazdaság hvg.hu

Ezt az évet sem fogjuk könnyen elfelejteni

A 2014-es év nemcsak a három választás – parlamenti, európai parlamenti, önkormányzati – miatt volt eseménydús, hanem azért is, mivel a várt konszolidáció egyáltalán nem következett be a hazai gazdaságpolitikában. Jöttek új adók, elindult a bankok elszámoltatása, a forintosítás, a jegybank rengeteg ingatlant vett és alapítványokat indított, Töröcskei elbukott, a magyarok jelentős része tovább szegényedik, rég nem látott olcsó lett a benzin. Úszunk a készpénzben, megtudtuk, mennyi magyar élhet külföldön, akik viszont egyáltalán nem akarnak hazajönni. Ez volt 2014 a magyar gazdaságban.

Gazdaság MTI/hvg.hu

Fidesz-szóvivő: "zéró tolerancia" van az adócsalásokkal szemben

A Fidesz-frakció szóvivője szerint a baloldali kispártok részéről, "megtámogatva ezt az amerikai kormányzat itteni képviselőjével", olyan állítások hangzottak el, amelyek azt a képet próbálják kialakítani, mintha Magyarországon általánosságban zajlanának adócsalások. A tény szerinte viszont az, hogy az adóhatóság több ügyben is nyomoz, így például az étolajgyártó Bunge Zrt. ügyében, amelyben már többen előzetes letartóztatásban vannak. Természetesen Gyurcsány Ferenc neve is előkerült a sajtótájékoztatón.

Gazdaság MTI/hvg.hu

NAV: kivizsgáltuk a Bunge bejelentéseit

Három napig vártunk a NAV válaszaira, ám nem érkeztek meg, most viszont, cikkünk megjelenése után közleményt adtak ki, miután arról írtunk: a Bunge Zrt. közel kéttucatnyi étolajmárkát, importőröket és forgalmazó cégeket nevezett meg, konkrét áfacsalási sémát ismertetett 2012 elején az adóhatósággal. A NAV közleményében úgy reagált: a Bunge bejelentése alapján két vizsgálatot folytattak, az eljárás mindkét esetben különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben elkövetett, költségvetési csalás miatt zajlott illetve zajlik, 16 gyanúsítottal. De akkor hogy lehet még mindig több gyanúsan olcsó étolajmárkát találni a boltok polcain? És a NAV arra nem reagált, hogy kapott-e dokumentumot a Bungétől, erre a hosszú közleményük nem tér ki.