A Debreceni Egyetem rektora szerint a modellváltás ellenzői az MSZMP és az MSZP tagjai
Szilvássy Zoltán állítását januárban az Origo meg is próbálta alátámasztani, de nem ment neki.
Szilvássy Zoltán állítását januárban az Origo meg is próbálta alátámasztani, de nem ment neki.
Egy tollvonással eltörölhető egy akkreditált képzés Magyarországon, a társadalmi nemek tanulmánya szaknál az ok a korábbi nyilatkozatok alapján egyértelműnek tűnik.
A Semmelweis Egyetem doktori tanácsa (majd megerősítésként a szenátus) jogszerűen és megtámadhatatlanul döntött a napokban egy doktori értekezés szakmai-etikai értékei, itt egyértelműen a meg-nem-felelése ügyében. Ehhez éppen elegek az írásos dokumentumok, itt már meghallgatásnak nincs szerepe. Mivel ebben a doktori eljárásban érdemi hiba nem fordult elő, így nincs alapja bírósági fellebbezésnek. Már amennyiben komolyan vesszük az Alaptörvényt és nem alacsonyabb jogszabályok félremagyarázására építünk.
A szenátus döntése után kiértesítik a doktori címtől megfosztottat és kérik, ne használja tovább azt – ismertette az eljárás folyamatát a hvg.hu-val a Magyar Akkreditációs Bizottság volt elnöke.
Az azóta már megszűnt Magyar Akkreditációs Bizottság elnöke szerint a SOTE nem vétett szakmai hibát, a bírálók voltak pontatlanok.
A Schmitt Pál doktoriját vizsgáló bizottság "bőven elengendő" időt kapott arra, hogy utánamenjen a plágiumgyanúnak a Magyar Akkreditációs Bizottság elnöke szerint. A MAB elnöke nem emlékszik olyan korábbi plágiumvizsgálatra, amely ne a gyanú beigazolódásával végződött volna.
A SOTE vizsgálatát sürgette Schmitt Pál plágiumgyanús doktorija miatt a Magyar Akkreditációs Bizottság elnöke. Bazsa György azt mondta a hvg.hu-nak, az egyetem ebben az ügyben nyilatkozatokra alapozva tette közzé korábbi állásfoglalását, amely szerint nincs szükség semmilyen vizsgálatra. Nikolaj Georgiev saját kutatótársának, a lapunk által megkérdezett Hristo Meranzovnak soha nem említette, hogy valaha is együtt végeztek volna tudományos tevékenységet Schmitt Pállal.
Vizsgálatra van szükség Bazsa György, a Magyar Akkreditációs Bizottság elnöke szerint annak kiderítésére, hogy valóban koppintotta-e doktori dolgozatát Schmitt Pál. A cím visszavonása az adott egyetem doktori iskolájára tartozik. Rácz Károly, a Semmelweis Egyetem doktori tanácsának vezetője nem kívánta kommentálni a konkrét ügyet, azt hangsúlyozva, hogy a kisdoktori címet nem az 1993-ban bevezetett Ph.D. fokozatot adó doktori iskolában szerezték.
Kevesebb lehet a külföldi, sok pénzt hozó diák a magyar orvosi egyetemeken, ha megszüntetik a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság függetlenségét, melyre az új felsőoktatási törvény készül – véli a szervezet és annak Nemzetközi Tanácsadó Testülete is.
Megbízható fideszes káderek mellett Gyurcsány Ferenc egykori sportminisztériumi közigazgatási államtitkára is helyet kapott abban a bizottságban, amelyet Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár hozott létre az új felsőoktatási törvény előkészítésére.