A tálibok orosz közvetítéssel barátkoznának az Egyesült Államokkal
Szergej Sojgu orosz nemzetbiztonsági miniszter szerint az amerikaiaknak kötelessége lenne hozzájárulni Afganisztán újjáépítéséhez.
Szergej Sojgu orosz nemzetbiztonsági miniszter szerint az amerikaiaknak kötelessége lenne hozzájárulni Afganisztán újjáépítéséhez.
Újabb drákói tiltásokkal az afgán nők alakját és hangját is el akarja tüntetni a nyilvánosság elől a Talibán. Afganisztánban az USA három évvel ezelőtti távozásával az erőszak alábbhagyott, de egyre súlyosabb a gazdasági és a humanitárius válság.
A nyáron alakult kormány miniszterei visszavonták elődeik döntését.
A nők jogait tovább csorbító erkölcsrendészeti törvényeket fogadtak el az afganisztáni tálibok.
Manizh Talash az afgán nők jogaiért állt ki, a NOB azonban tiltja a politikai állásfoglalásokat, ezért a sportolót kizárták.
Negyvenhat évesen egy budapesti pár elhatározta, hogy ezentúl kizárólag az utazásnak fog élni. Eladták a zuglói lakásukat és minden ingóságukat, felmondtak a munkahelyükön, és idén március óta már Ázsiát járják. Július elején épp Üzbegisztánban voltak, egy taskenti szállodában sikerült utolérnünk őket.
Összesen hat afgán indul az ötkarikás játékokon, de közülük öten külföldön készültek fel.
Teherán az illegális bevándorlást fékezné így meg.
Anyaszervezete meggyengült, de a soknemzetiségű Khorászáni Iszlám Állam a legutóbbi időkben több országban is végrehajtott merényleteket.
Bár az Iszlám Állam egyik fiókszervezete vállalta magára a moszkvai terrorakció elkövetését, a Kreml akár hamis nyomokat gyártva is Ukrajnára akarja tolni a felelősséget, miközben az orosz titkosszolgálatokéról egy szót sem szól nyilvánosan.
Az erkölcsök védelmére hivatkoznak a tálib hatóságok. Az afgán nők csak a 6. osztályig járhatnak iskolába, emiatt fontosak lennének számukra az oktatóműsorok, ahonnan viszont mostantól ki vannak tiltva.
A tálib hatalomátvétel óta több érintett katonát megöltek már Afganisztánban.