A legutóbb Vácon kapott lángra egy autó.
A Katasztrófavédelem közlése szerint kigyulladt egy személyautó Vácon, a Deákvári fasorban, amelyet a tűzoltók oltottak el. A nap folyamán ez már a negyedik eset, ugyanis nem sokkal korábban egy kisteherautó kapott lángra az M0-son, itt a kocsi teljes terjedelmében égett az M3-as felé vezető oldalon. Dél körül is volt egy autótűz, Bezenyén gyulladt ki egy kocsi, amit a mosonmagyaróvári tűzoltóknak kellett eloltani.
Hajnalban pedig a fővárosban, Újbudán, a Neszmélyi út és a Menyecske utca találkozásánál lévő parkolóban oltották a lángokat, mert lángra kapott egy autó.
Lángoló autót szerencsére viszonylag ritkán látni az utak mentén, de így is közel félezer autótűz történik átlagosan egy évben – az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság korábbi adata szerint. A gépjárműtüzek közel fele (49 százalék) a motortérben keletkezik, majd onnan terjed szét az autóban, ha a sofőr vagy az épp arra járók még idejében nem fékezik meg. A motortér a leggyakrabban azért gyullad ki, mert az elöregedett, vagy éppen egy javítás után rosszul visszaszerelt üzemanyagrendszerből benzin vagy gázolaj szivárog, amit aztán a jármű forró alkatrészei lángra lobbantanak. Ha füst szivárog a motorházból, azonnal félre kell állni a járművel.
A motorteret kinyitni nagyon óvatosan, oldalról szabad – tanácsolja a Katasztrófavédelem. Először csak résnyire, és ha tüzet vagy izzó alkatrészeket lát, ne nyissa fel teljesen a motorház tetejét. Megtörténhet, hogy épp a hirtelen beáramló levegő miatt lobban lángra az az alkatrész, kifolyt üzemanyag, vagy bármi más a motortérben, ami addig csak izzott.
(A címkép illusztráció.)