Autó hvg.hu 2022. június. 17. 11:41

Itt a 11 millió forintos Vitara, ismét drágultak az esztergomi Suzukik

Mindkét Magyarországon gyártott Suzuki árát megemelték.

A kedvezőtlen gazdasági helyzet miatt egymást érik az autóipari áremelések, ezúttal a Suzuki háza táján lehetünk tanúi drágulásnak. A japán gyártó Esztergomban gyártott két modellje közül az egyféle lágyhibrid hajtással gyártott S-Cross alapára információink szerint 6,54-ről 6,9 millió forintra emelkedett, mostantól ennyit kérnek egy fapados felszereltségű GL modellért. A GL+ kivitel ára 6,94-ről 7,35 millió forintra nőtt.

Lágyhibrid S-Cross
László Ferenc

A Vitara lágyhibrid GL alapmodellje az eddigi 6,24 helyett már 6,39 millió forintba kerül, a normál hibrid, automata váltós, összkerék-hajtású és full extrás Vitara GLX pedig 10,47-ről 10,78 millió forintra drágult.

Ezek nem a listaárak, hanem a már csökkentett kedvezményes árak, és amennyiben a legdrágább Vitarát kéttónusú fényezéssel kérjük, akkor kicsivel több mint 11 millió forintot kell a kasszában hagynunk.

A Suzuki legutóbb áprilisban emelt árat, a szállítási határidő jelenleg 3-6 hónap, ami jelen helyzetben igen jónak mondható.

Normál hibrid Vitara
László Ferenc

Újdonságra a gyártónál legközelebb szeptember környékén lehet számítani, várhatóan akkor érkezik majd az S-Cross új öntöltő hibrid változata, amely a Vitara hasonló kiviteléből származó, turbós helyett szívó benzinmotorra épülő hajtásláncot vonultat fel.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.