Autó MTI 2019. november. 12. 13:01

Karbonsemlegessé teszik az F1-et

Elkészítették a Formula–1 történetének első fenntarthatósági tervét, amely számos intézkedés mellett azt a célt tűzte ki, hogy a sportág 2030-ig nullára csökkenti a szénkibocsátást, és így kisebb ökológiai lábnyomot hagy majd maga után.

A szénkibocsátás csökkentésére irányuló intézkedések azonnal hatályba lépnek, maguk a versenyhétvégék pedig 2025-ig teljes mértékben fenntarthatóvá válnak – jelentette be az amerikai az autós gyorsasági világbajnoki sorozat tulajdonosa, a Liberty Media.

"Tisztában vagyunk azzal, hogy világszerte minden szervezetnek fontos szerepet kell játszania ennek a globális problémának a kezelésében. A Forma–1-es közösség tagjainak innovatív hozzáállását, tehetségét és szenvedélyét kihasználva azt reméljük, hogy jelentős pozitív hatást tudunk gyakorolni a környezetünkre" – mondta az F1-et irányító Chase Carey. Arról is beszélt, hogy a sorozatban jelenleg használt V6-os hibridmotorok, amelyek 2014 óta vannak jelen az F1-ben, a világ leghatékonyabb erőforrásai, mert a lehető legkevesebb üzemanyag felhasználásával képesek a lehető legtöbb erőt előállítani.

Hiszünk abban, hogy az F1 a továbbiakban is vezető szerepet tölthet be, és az energia-, valamint az autóiparral együttműködve képes lesz előállítani a világ első szénkibocsátás nélkül működő hibrid belső égésű motorját – tette hozzá Carey.

A fenntarthatósági tervben egyebek mellett olyan intézkedések szerepelnek, mint a környezetvédelmi szempontból hatékony logisztika, valamint a százszázalékban újrahasznosított energiával működő irodák, létesítmények és gyárak. Az F1 minden rendezvényen a keletkező hulladék újrahasznosítását tervezi, az egyszer használatos műanyagok használatát pedig betiltja.

A Forma–1-es vb következő szezonjában rekordot jelentő 22 nagydíjat rendeznek majd.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.