Autó hvg.hu 2019. május. 30. 04:07

Videó: Sokszor tényleg csak ennyin múlik, hogy hatalmas dugó van

Egy-egy ilyen videó sokkal szemléletesebb, mint hosszasan értekezni, miért vannak néha érthetetlenül is dugók.

Egy lengyelországi sofőr felvételét lehet most látni, aki igaz, hogy türelmetlen volt, ám amit csinált, az teljesen szabályos. Pusztán megnézte, miért nem megy senki a jobb szélső sávban. Amit tapasztalt, az elég tanulságos:

Egy ilyen helyzetben, ha mindkét sávban haladnának az autósok, és közvetlenül a besorólósáv végén, a cipzárelv alapján egy autó jobbról mindig besorolhatna a foghíjakba, sokkal nagyobb lenne a hatékonysága a csomópontnak.

Ennél a megoldásnál is a KRESZ szabályai érvényesek, a probléma inkább az, hogy be kell lépnie egy olyan szempontnak is, hogy itt "előnyt kell adni másnak". A másik sávban pedig fel kell vállalni, hogy "nem pofátlanság, amit csinálunk", amit szintén sokan nem tesznek udvariasságból. Miközben mindez mindkét oldalról nézve pusztán a hatékonyságról szólna.

Persze a cipzárelv nem keverendő össze például az ilyen helyzetekkel:

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.