Autó hvg.hu 2017. szeptember. 20. 13:28

5 tipp a rendőrségtől, hogy ne törjék fel a kocsinkat

Ezek a jótanácsok egyenesen a hatóságtól jönnek, mindenképpen érdemes lehet megfontolni őket.

Az utóbbi időkben Szolnokon elszaporodtak a kocsifeltörések, ezért a helyi rendőr-főkapitányság úgy döntött, hogy jótanácsokkal próbál meg segíteni a témával kapcsolatban. Lássuk, hogy a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság milyen öt tippel szolgál autófeltörés-elkerülés témában!

1. Ne hagyjanak a gépjármű utasterében táskát, csomagot, mobiltelefont, GPS-t (a tartókonzolt sem), egyéb értékes műszaki cikket, személyes iratokat, pénzt, bankkártyát, gépjármű okmányait, de még a kesztyűtartóban sem! Üres táskát, ruhaneműt se hagyjanak a gépjárműben, hiszen az elkövetők a legkisebb értékek miatt is képesek betörni az ablakot vagy feltörni a zárat! Ezek javíttatása vagy cseréje pedig több tízezer forintba is kerülhetnek.

2. Mindig zárják be az ajtókat, az ablakokat húzzák fel, kapcsolják be a riasztót akkor is, ha pár perce szállnak ki! Kiszállás után ellenőrizzék a gépkocsi lezárt állapotát, illetve a riasztó élességét!

3. Használjanak mechanikai védelmet (kormány-, pedál-, váltó-, zár) is a riasztóberendezés mellett!

4. Ha a gépkocsiba rádiót, cd-t, mp3-lejátszót vásárolnak, lehetőleg olyan készüléket vegyenek, amelynek levehető előlapja van, vagy fiókszerűen kihúzható!

5. Ha módjukban áll vegyék igénybe az őrzött parkolókat és az értékmegőrzőket!

Ezek közül néhány ötlet teljesen triviálisnak tűnhet, mindenesetre érdemes átgondolni, hogy eddig mindent megtettünk-e autónk feltörés elleni védelme érdekében.

Az első pontban említett GPS-tartókonzol levétel furcsának tűnhet, azonban ha ott figyel a szélvédőn egy ilyen tartó, akkor a tolvajok jó eséllyel arra következtetnek, hogy a kesztyűtartóban ott rejtőzik a konzolból kivett navigációs készülék. Persze napjainkban már egyre többen használunk telefonos navigációt, ez esetben pedig legalább reflexszerűen mindig zsebre vágjuk a kocsiban GPS-ként használt, általában nagy értékű eszközt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 03. 19:45

„Szüleink és nagyszüleink rutinszerűen spóroltak” – de lehet-e egyszerre takarékoskodni és egészségesen étkezni?

Érezhetően tovább drágultak az élelmiszerek, sokaknak kell még szorosabbra húzni a nadrágszíjat, és ez nem kellemes érzés. Balázs Barbara újságíró és takarékos gasztroblogger könyve útmutató ahhoz, hogyan lehet a házikoszttal takarékoskodni, milyen a mértékletes konyha, és hogyan győzhetjük le a kisebbségi komplexusainkat, ha főzésről van szó. <strong>Mit érdemes megtartani a régi idők szokásaiból</strong>, és hogyan spóroljanak, akik speciális diétára szorulnak?