Pitypangalapú gumiabroncsot tesztel a Continental
Az új anyag felhasználása a trópusi gumifaültetvényekre nehezedő nyomást is enyhítené, a cég európai üzemeihez közelebb fekvő, eddig kihasználatlan mérsékelt övi földterületeken lehetnének a pitypangültetvények, s ezzel jelentősen csökkenhetnének a szállítási költségek, továbbá a szállítmányozással kapcsolatos káros környezeti hatások. A kaucsukot az orosz pitypang gyökeréből nyerik ki.
A Continental svédországi központjában teszteli az első természetes, pitypanggyökérből előállított kaucsuk felhasználásával készült téli gumiabroncsát decembertől áprilisig – közölte a Continental az MTI-vel. A cég tavaly ősszel mutatta be az első limitált szériás, pitypangalapú futófelülettel készült abroncsát. Hozzátették: a tesztabroncsokkal közelebb kerültek hosszú távú céljukhoz, az abroncsgyártás fenntarthatóbbá tételéhez, illetve a cég hagyományos nyersanyagoktól való függőségének csökkentéséhez.
A közlemény szerint az új anyag felhasználása a trópusi gumifaültetvényekre nehezedő nyomást is enyhítené, a cég európai üzemeihez közelebb fekvő, eddig kihasználatlan mérsékelt övi földterületeken lehetnének a pitypangültetvények, s ezzel jelentősen csökkenhetnének a szállítási költségek, továbbá a szállítmányozással kapcsolatos káros környezeti hatások. A kaucsukot az orosz pitypang gyökeréből nyerik ki.
Andreas Topp, a Continental anyag- és folyamatfejlesztésért, illetve gyártástechnológiáért felelős igazgatója a közleményben úgy fogalmazott: a német Fraunhofer Intézet molekuláris biológiával és alkalmazott ökológiával foglalkozó részlegével (IME), illetve a szintén német Julius Kühn Intézettel és a növénytermesztéssel foglalkozó Aeskulap vállalattal közösen végrehajtott, széleskörű kutatások eredményeként az elmúlt években kiváló eredményeket sikerült elérni a magas terméshozamú és ellenálló orosz pitypanggal.