Autó hvg.hu 2014. február. 12. 23:00

Felturbózta a Californiát a Ferrari

Felturbózta a Ferrari a Californiát: az olasz márka bemutatta a modellfrissítésen átesett sportkocsit, amelyet mostantól a Forma-1-es autókhoz hasonlóan turbómotor repít.

A maranellói márka legutóbb 2012-ben frissítette a 2008-as Párizsi Autószalonon bemutatott Californiát, amely a mostani változásoknak köszönhetően jócskán megújult. A külső változásokat a gyártó saját tervezőstúdiója eszközölte a Pininfarina közreműködésével: a nyitható tető megmaradt, ám az autó orra erősen hasonlít az F12 Berlinettáéra. Átdolgozták a többi porcikáját, hátul például új és hatékonyabb a diffúzor is.

Ferrari California T
Ferrari

A legfontosabb változás a kocsi szíve: a Californiát eddig 4,3 literes, V8-as szívómotor dolgozott, mostantól azonban követik a Forma-1-es trendet és turbóra – ezt jelöli a T - váltanak, mégpedig egy 3,8 literes, V8-as biturbó erőforrásra, amely 560 lóerős, legnagyobb nyomatéka pedig 755 Nm. A gyári tájékoztató szerint a Twin Scroll turbóknak köszönhetően a turbólyukat kiküszöbölték, a nyomatékleadás a szívókat idézi majd, a hangja pedig olyan lesz, amilyet turbómotortól még sohasem lehetett hallani.

Ferrari California T
Ferrari

Az elődhöz képest 70 lóerővel izmosabb California T álló helyzetből százra 3,6 másodperc alatt gyorsul fel, ami 0,2 másodperces javulást jelent, míg a végsebessége 315 kilométer/óra is lehet, ami 3 kilométer/órával jobb az előző változathoz képest. A lassulásról szénszál-kerámia fékek gondoskodnak és a mérnökök igyekeztek gondoskodni a jobb kezelhetőségről: a rugókat kicserélték és adaptív lengéscsillapítókat építettek be, ugyanakkor igyekeztek nagy hangsúlyt fektetni a kormányzás finomhangolására is.

Ferrari California T
Ferrari

Az olaszok első ízben március 4-én, a Genfi Autószalonon mutatják meg a nagyközönségnek a California T-t.

Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.